SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Αστέρας Τρίπολης

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο χάρη στο τέρμα του Μπαράλες. Δίκαιο το προβάδισμα των φιλοξενούμενων που ήταν ανώτεροι, έχουν το αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Βάντερσον αλλά οι γηπεδούχοι είχαν την μεγαλύτερη ευκαιρία στον ημίχρονο με τον Παπαδόπουλο να νικάει τον Αριγίμπι στο τετ-α-τετ του 42ου λεπτού.

45’+1′ Γκοοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Κώτσιρας έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μπαράλες… ως συνήθως με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού!

42′ Τεράστια ευκαιρία στο ματς για τον Παναιτωλικό! Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα, με τον Ματσόλα να ανοίγει για τον ταχύτατο Αριγίμπι, ο οποίος μπήκε μόνος του στην περιοχή αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Παπαδόπουλο! Μεγάλη επέμβαση του Έλληνα πορτιέρε, ο οποίος αποδεικνύει συνεχώς ότι είναι ένας από τους καλύτερους τερματοφύλακες στο πρωτάθλημα.

34′ Ωραία ατομική προσπάθεια του Αριγίμπι, το διαγώνιο πλασέ του είναι αδύναμο και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει. Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό στον αγώνα.

18′ Πάνω στο τείχος το φάουλ του Σίτο, στην επαναφορά ο Κρέσπι πιάνει αδύναμο σουτ και ο Κνετ μπλοκάρει.

17′ Αποβολή τελικά για τον Βάντερσον, γιατί το φάουλ ήταν εκτός περιοχής!

16′ Φάουλ εκτός περιοχής τελικά, σωστή απόφαση!

16′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για το μαρκάρισμα στον Κρέσπι.

15′ Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης δίνει ο διαιτητής, εκτός περιοχής είναι το μαρκάρισμα! Λογικά με το VAR θα το δούνε και θα δώσουν το φάουλ εκτός περιοχής.

7′ Δοκάρι για τον Αστέρα! Ο Μουνάφο με σουτ λίγο μέσα από την περιοχή δεν καταφέρνει να σκοράρει, αφού τον… σταματάει το αριστερό δοκάρι! Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, δεύτερη σε δευτερόλεπτα με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να απειλεί.

6′ Φοβερό βολέ του Μουνάφο στην κίνηση, η μπάλα 1-2 μέτρα πάνω από το δεξί «Γ» της εστίας

Σκληρό φάουλ του Μουνάφο, γλιτώνει την κάρτα γιατί είναι πολύ νωρίς…