SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Π.Α.Ο.Κ.

SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-1) Π.Α.Ο.Κ. Το τέρμα του Σφιντέρσκι από το 18′ χωρίζει τις δύο ομάδες. Δίχως να εντυπωσιάσει, ο «Δικέφαλος του Βορρά» είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και με το τέρμα του έχει ράψει το παιχνίδι στα μέτρα του. Προσπάθησαν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι από το δεύτερο μισό και μετά, αλλά δεν έχουν απειλήσει ουσιαστικά.

39′ Κίτρινη στον Σβαμπ

35′ Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Παναιτωλικό, που σταμάτησε με φάουλ του Βέργου στον Βαρέλα

34′ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Σουτ του Σβαμπ, μπλόκαρε ο Κνετ.

31′ Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό ελάχιστα έξω από τη γραμμή της περιοχής και αριστερά

30′ Κίτρινη στον Άντριγια Ζίβκοβιτς

28′ Κίτρινη στον Ντίας

27′ Πολύ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Στην κόντρα ο Σφιντέρσκι και την ώρα που έμπαινε περιοχή τον σταμάτησε η άμυνα του Παναιτωλικού και συγκεκριμένα ο Κωνσταντόπουλος.

25′ Σκληρό φάουλ του Γιαννούλη, που πήρε… ρεβάνς από τον Γιάκολις και κίτρινη στον μπακ του Π.Α.Ο.Κ.

24′ Τελική για τον Παναιτωλικό. Δυνατό, αλλά και αρκετά άστοχο σουτ του Λιάβα εκτός περιοχής

19′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Ο.Κ., 0-1! Εξαιρετική κεφαλιά του Σβαμπ, κεφαλιά του Σφιντέρσκι σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, γλίστρησε ο Κνετ και μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα.

18′ Πολύ καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Ωραία συνεργασία του Τζόλη με τον Μουργκ που νικήθηκε από τον Κνετ, κάνοντας σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι

13′ Καλή στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Συνεργασία Τζόλη και Γιαννούλη από τα αριστερά με αποδέκτη τον Μουργκ που αστόχησε περίπου από το ύψος του πέναλτι.

12′ Κεφαλιά του Ίνγκασον, μπλόκαρε ο Κνετ

4′ Μεγάλη στιγμή για τον Π.Α.Ο.Κ. Κεφαλιά του Βαρέλα από κοντά, την έβγαλε ο Κνετ

3′ Σουτ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.