SL1 – Τέλος Πρώτου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-2) Λεβαδειακός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 0-2 με δύο γκολ του Νίκα. Κρατούν στα χέρια τους τεράστιο διπλό οι φιλοξενούμενοι, αποδοκιμασίες για τους Γηπεδούχους…

45+3′ Απίθανη προσπάθεια του Τσάπρα από τα δεξιά, άδειασε τη μισή άμυνα αλλά η προσπάθειά του κατέληξε πάνω στον Ανέστη!

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

44′ ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΑ ΞΑΝΑ! Εξαιρετική μπαλιά του Γερεμέγεφ από τα δεξιά, ο Έλληνας μέσος σκόραρε με υπέροχη κεφαλιά και βάζει μπροστά με δύο -δικά του- γκολ την ομάδα του!

43′ Πτώση Καρέλη στην περιοχή, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.

42′ Στο 68% η κατοχή της μπάλας για τον Παναιτωλικό.

41′ Μακρινό σουτ του Παζ, πέρασε ψηλά άουτ.

38′ Φάουλ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό.

35′ Διαγώνιο σουτ του Παζ, κανένα πρόβλημα για τον Ανέστη που άφησε την μπάλα να περάσει άουτ.

34′ Πολύ ωραία η προσπάθεια του Γιαννιώτα από τα δεξιά, όμως το σουτ του ήταν άψυχο και δεν προβλημάτισε τον Ανέστη.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Νίκα.

31′ Ωραίο μακρινό σουτ του Κολοβού, απέκρουσε ο Γκροφ.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

28′ Άουτ η κεφαλιά του Χουχούμη μετά το κόρνερ.

27′ Φοβερή επέμβαση Γκροφ σε μακρινό βολέ του Χουάνπι!

25′ Ζητά ηρεμία από τους παίκτες του ο Πετράκης.

Ο Σιδηρόπουλος θεωρεί το συμβάν λήξαν, ωστόσο, με το ματς να συνεχίζεται. Υπήρξε ριπλέι που έδειξε πως όντως ο Κολοβός ακούμπησε εκτός φάσης τον αντίπαλό του.

Ο παίκτης του Παναιτωλικού δέχεται ράμματα, την ώρα που ο αντίπαλός του ισχυρίζεται πως δέχτηκε κουτουλιά.

Υπήρξε μια αψιμαχία μεταξύ Κολοβού και Λιάγκα.

Ένταση μεταξύ των Ποδοσφαιριστών τώρα, υπάρχουν και δύο παίκτες στο έδαφος.

21′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

18′ Δύο καλές στιγμές μαζεμένες για τους Γηπεδούχους, ο Γκροφ σταμάτησε αρχικά την κεφαλιά του Μόρσεϊ και εν συνεχεία, μετά από κόρνερ και φάση διαρκείας, μπλόκαρε την προσπάθεια του Καρέλη.

17′ Πέρασε άουτ η κεφαλιά του Λάρσον.

16‘ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

15′ Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, μετά την εκτέλεση του φάουλ ο Νίκας σούταρε από κοντά αλλά ο Ανέστης μπλόκαρε!

14′ Φάουλ σε μακρινή απόσταση, από τα αριστερά, για τον Λεβαδειακό.

13′ Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Τρομερή αντεπίθεση, με τον Γιαννιώτα να κουβαλά την μπάλα και να τη δίνει την κατάλληλη στιγμή στον Βρακά, που όμως δεν κατάφερε να σκοράρει από πλάγια θέση.

10′ ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ! Με μπόλικο ρίσκο η εκτέλεση του Νίκα, έπεσε σωστά στα δεξιά του ο Ανέστης αλλά η μπάλα πήγε δοκάρι και μέσα!

Υπήρξε και ένταση στον πάγκο των γηπεδούχων νωρίτερα.

Ισχύει το πέναλτι!

Έλεγχος για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Αναμονή για το VAR

6′ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Στην πρώτη τους επίσκεψη στα καρέ του Παναιτωλικού, οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι για κλοτσιά του Μάρτενσον στον Βρακά!

3′ Νέο φάουλ για τον Παναιτωλικό, κατέληξε σε τραγικά άστοχο σουτ του Κολοβού.

2′ Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα κατέληξε στον Χουχούμη, που έπιασε το σκαστό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ήταν άστοχος.

2′ Φάουλ λίγο πιο κάτω από τη σέντρα για τους Γηπεδούχους.