SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Ιωνικός

Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων προς τον κ. Τσακαλίδη με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Παναιτωλικός θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Μεντόσα στο 45’+1′.

Από μία κάρτα σε Ντουάρτε και Βαλεριάνο.

Κίτρινη κάρτα και στον Άοσμαν για διαμαρτυρίες.

45’+1′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Μεντόσα με εκτέλεση πέναλτι!

Μεντόσα στην εκτέλεση του πέναλτι.

Ο Ρομαό έχει δει και την κίτρινη κάρτα.

44′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Δίνεται η παράβαση για μαρκάρισμα του Ρομαό στον Κορνέλιους. Βάζει το χέρι του ο στόπερ των φιλοξενούμενων, αλλά δεν φαίνεται να είναι τόσο δυνατή η απώθηση.

38′ Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα την αντικρίσει ο Σάντσες.

33′ Προϋπόθεση για καλή στιγμή για τον Ιωνικό, δεν πρόλαβε να φτάσει την μπάλα και να σουτάρει ο Άοσμαν.

31′ Θεαματικό ψαλιδάκι από τον Φλόρερ, αρκετά δεξιά από την εστία η μπάλα.

29′ Καίρια παρέμβαση του Τσιγκρίνσκι σε… επέλαση του Μόρσεϊ.

28′ Επικίνδυνο γέμισμα του Κάνιας από τα δεξιά, δεν βρίσκει όμως κάποιον συμπαίκτη του.

20′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό.

19′ Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ από τον Άοσμαν, ο Μύγας έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

18′ Κυνηγά μια… ψιλοχαμένη μπαλιά και κερδίζει το κόρνερ ο Λένις.

14′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σπουδαίο «στοπ» του Χουτεσιώτη σε σουτ που έπιασε ο Καρέλης μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής.

7′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Το κέρδισε ο Ντουάρτε από τον Τσιγκρίνσκι.

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε συνέκλινε, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, το οποίο έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.