SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-1) Ο.Φ.Η.

Φινάλε στο πρώτο μέρος με νεύρα. «Γαλλικά» μεταξύ των ποδοσφαιριστών, χωρίς ωστόσο να πηγαίνει… αλλού το πράγμα. Γενικά, υπήρχαν αρκετά νεύρα στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο θα ολοκληρωθεί στο 1-1 (7′ Καρέλης – 17′ αυτ. Μαλής).

39′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε προσπάθησε να σκοράρει με… scorpion kick, αλλά η ωραία του έμπνευσή δεν είχε και ανάλογο αποτέλεσμα.

36′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ο.Φ.Η.

35′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Άουτ η κεφαλιά του Λούι.

30′ Σουτ του Μόρσεϊ, κοντράρει στα σώματα.

24′ Ευκαιρία για τον Ο.Φ.Η. Σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει αρκετά ψηλά.

23′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, την αντικρίζει ο Νέιρα.

17′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-1! Αυτογκόλ από τον Μαλή! Εξαιρετική ενέργεια από τον Λάμπρου, ο οποίος εισέβαλε στην αντίπαλη περιοχή, με τον Μαλή να κάνει την προβολή στο παράλληλο γύρισμά του εξτρέμ του Ο.Φ.Η., στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

12′ Φάση για τον Παναιτωλικό: Διαγώνιο μακρινό σουτ από τον Καρέλη, δεν ανησυχεί ο Επασί.

7′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Καρέλης! Υπέροχη σέντρα του Λούι από τα δεξιά, βρίσκει τον Έλληνα φορ στην «καρδιά» της περιοχής, ο οποίος με σεντερφορίσια κεφαλιά ανοίγει το σκορ!

2′ Σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Βργκοτς.