SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναθηναϊκός (0 – 0) Παναιτωλικός (Photos)

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός και Παναιτωλικός μένουν στο 0-0.

20:21
45’+3′ Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Χουάνπι, πάνω στο τείχος η μπάλα.
20:21
45’+2′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, το κάνει ο Κώτσιρας.
20:19
45′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:17
43′ Κιτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ για φάουλ στον Ντουάρτε.
20:16
41′ Πολύ ωραία συνεργασία των Μαντσίνι και Χουάνκαρ από αριστερά, σουτ του δεύτερου, η μπάλα βρίσκει ξανά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Παναιτωλικού, για να περάσει άουτ!
20:14
40′ Σουτ του Μαντσίνι έξω από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Γκρατερόλ.
20:13
39′ Τεράστια χαμένη ευλαιρία για τους «πράσινους» να ανοίξουν το σκορ, με το οσυτ του Κουρμπέλη στο ύψος του πέναλτι να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Γκρατερόλ!

20:12
38′ Τέταρτο κόρνερ στο ματς, όλα για τους γηπεδούχους.
20:09
36′ Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον, για φάουλ πάνω στον Σπόραρ.
20:09
35′ Διαγώνιο συρτό σουτ του Κουρμπέλη, από έξω δεξιά, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκρατερόλ.
20:05
32′ Ανεκμετάλλευτο κι αυτό το φάουλ, από τον Μάγκνουσον.
20:05
30′ Σκληρό φάουλ του Χατζηθεοδωρίδη στον Παλάσιος και κίτρινη κάρτα.
20:04
28′ Νέα καλή στιγμη για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, κεφαλιά του Σένκεφελντ, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ!
20:02
27′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με τον Σπόραρ, που διαμαρτύρεται για χέρι-πέναλτι, να εκμεταλλεύεται το λάθος γύρισμα του Σενγκέλια να σουτάρει από πλάγια θέση κι αριστερά αλλά τη μπάλα να βρίσκει στον Λάρσον και να περνάει κόρνερ!

19:55
21′ Αντεπίθεση του Παναιτωλικού και σέντρα του Σενγκέλια στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει ο Κώτσιρας.
19:54
20′ Απευθείας εκτέλεση αυτή την φορά από τον Μαντσίνι, ψηλά άουτ η μπάλα.
19:53
19′ Σκληρό φάουλ του Αποστολάκη στον Μαντσίνι, στο όριο της μεγάλης περιοχής.
19:52
18′ Εκτέλεση του Μαντσίνι από αριστερά, κεφαλιά του Σένκεφελντ, είναι αδύναμη και απομακρύνεται.
19:51
17′ Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την απέναντι πλευρά τώρα.
19:45
12′ Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, με τον Τσέριν και κομπίνα, το σουτ του Χουάνκαρ κοντράρει.
19:44
11′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό.
19:43
9′ Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Κώτσιρα να σκάβει για τον επερχόμενο Μαντσίνι, που έστρωσε στον Σπόραρ, αλλά το σουτ του από διαγώνια και δεξιά κόντραρε στον Χατζηθεοδωρίδη!
19:41
7′ Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με το «τακουνάκι» του Μαντσίνι από αριστερά μέσα στην μικρή περιοχή, μετά το γύρισμα του Τσέριν, αλλά η μπάλα βρίσκει στον ίδιο…
19:39
5′ Ο Καρέλης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι, στο μεταξύ τους τετ α τετ, αλλά είναι οφσάιντ και το γκολ ορθώς ακυρώνεται.

19:38
4′ Απευθείας εκτέλεση του Μάγκνουσον, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

19:37
3′ Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό και φάουλ σε καλή θέση, το κερδίζει ο Τσέριν.
19:34

1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα.
19:31
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας των Τεμπών.

Οργισμένα πανό ανήρτησαν στη Λεωφόρο οι οπαδοί του Παναθηναϊκού.

«Χώρα εκτροχιασμένη, μες το αίμα βουτηγμένη, τα εγκλήματα του κράτους, ξεπλένονται από τους δημοσιογράφους», αναφέρει το πανό της Θύρας 13.

Σε άλλο σημείο του γηπέδου σηκώθηκε πανό που αναφέρει «Πολίτες Γ’ κατηγορίας με Α’ θέση στο θάνατο» και ένα ακόμα που γράφει: «Κράτος και κεφάλαιο δολοφονούν».

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος.

Το… μέλλον των οπαδών του Παναθηναϊκού μαθαίνει για το παρελθόν και το παρόν…

Στα επίσημα της Λεωφόρου βρίσκεται και ο νέος ιδιοκτήτης του Παναιτωλικού, Μάτσιεκ Καμίνσκι!

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ στο VAR θα είναι ο Ζαμπαλάς του Συνδέσμου Ηπείρου.