SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Πανιώνιος (0-1) Παναιτωλικός

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη! Ο Παναιτωλικός προηγείται δίκαια του Πανιωνίου με 1-0, χάρη στο γκολ-πέναλτι του Μπαΐροβιτς, μία παράβαση στην οποία είχε υποπέσει ο Ευαγγέλου! Σπουδαίο προβάδισμα που καλείται να το διαχειριστεί στο δεύτερο μέρος για τον Παναιτωλικό, πρέπει να αντιδράσει ο Πανιώνιος αν δεν θέλει να αποχαιρετήσει την κατηγορία…

45′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο, σωστή καθώς έκανε χέρι!

40′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Μπαΐροβιτς νικάει τον Κότνικ, παρότι έπεσε σωστά στην δεξιά του γωνία και ανοίγει το σκορ! Το δικαιούνταν ο Παναιτωλικός αυτό το γκολ, ήταν καλύτερος και έμοιαζε θέμα χρόνου να έρθει το γκολ κόντρα σε έναν κάκιστο Πανιώνιο που δίνει το ματς της… χρονιάς και η απόδοση των παικτών του είναι κάκιστη.

38′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Υπάρχει παράβαση, σωστή υπόδειξη από τον διαιτητή Ευαγγέλου! Κίτρινη κάρτα και στον Ευαγγέλου που έκανε την παράβαση!

36′ Κεφαλιά του Ντίας, κοντράρει στον Ευαγγέλου και καταλήγει αδύναμα στην αγκαλιά του Κότνικ.

34′ Μακρινό σουτ του Ρόσα, η μπαάλ δεν βρήκε στόχο. Πολύ κακό…

33′ Φάση για τον Πανιώνιο! Ο Ρέντζας βρήκε τον Τσιλούλη μέσα στην περιοχή, αυτός του πάτησε ξανά με ωραίο τακουνάκι αλλά το πλασέ του πρώτου με το αριστερό πέρασε ψηλά άουτ.

31′ Κάκιστη εκτέλεση του Μαξίμοβιτς, ψηλά άουτ η μπάλα.

31′ Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Πανιώνιο.

22′ Κι άλλη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους που είναι ανώτεροι και πιέζουν ασφυκτικά, ο Ντίας κάνει κακή κεφαλιά υπό την πίεση του Ρέντζα και περνάει άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

22′ Η εκτέλεση του Μπαΐροβιτς βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ. Πιέζει φουλ ο Παναιτωλικός.

21′ Πω, πω, πω τι κάνει ο Ντουάρτε! Φοβερές ντρίμπλες από τον εξτρέμ του Παναιτωλικού, κερδίζει το φάουλ στα όρια της περιοχής και λίγο δεξιά.

17′ Νέα μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, ωστόσο είναι ως μη γενόμενη αφού ο διαιτητής βλέπει φάουλ σε μονομαχία του Μπαΐροβιτς με τον Σταυρόπουλο. Πάντως, το σουτ στην κίνηση του Μπαΐροβιτς το… έβγαλε ο Κότνικ.

16′ Ο Ρόσα… αδειάζει Ρέντζα και Παπανικολάου, παίζει το ένα-δύο με τον Μπαΐροβιτς και τελικά το κέρδος είναι ένα κόρνερ.

15′ Νέα τελική για τον Παναιτωλικό, ο Ντάλσιο εκτέλεσε το κόρνερ αλλά η κεφαλιά του Μπαΐροβιτς κατέληξε στο πλαϊνό δίχτυ.

14′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάλσιο ανοίγει υπέροχα το παιχνίδι για τον Παρρά, αυτός κάνει γλυκιά σέντρα αλλά ο Μπαΐροβιτς δεν μπορεί να πλασάρει στην κίνηση και ο Σταυρόπουλος διώχνει σε κόρνερ.

12′ Αδύναμο σουτ του Μπαΐροβιτς, η μπάλα στην αγκαλιά του Κότνικ.

9′ Κόρνερ τώρα για τον Παναιτωλικό… Καλός ο ρυθμός στο ματς, πολλές οι μονομαχίες επίσης στο ξεκίνημά του.

7′ Ωραία μπαλιά του Κόρμπου στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Τσιλούλης επιχειρεί το σουτ αλλά ο Λιάβας του βάζει την κόντρα. Στη συνέχεια ο Τζανακάκης παραχωρεί το πρώτο κόρνερ στο ματς.

6′ Παρατηρήσεις στον Ρέντζα τώρα, για φάουλ στον Παρρά. Δεν θέλει να κάνει χρήση της κίτρινης κάρτας από νωρίς στο ματς ο διαιτητής.

5′ Παρατηρήσεις στον Ταχάρ για σκληρό φάουλ στον Τσιλούλη. Θα μπορούσε να του δώσει την κίτρινη κάρτα ο Ευαγγέλου.

4′ Καλή ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπέδουχους, θα κόψει τον Μαξίμοβιτς πριν μπει στην περιοχή ο Ταχάρ.