SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος Ν.Π.Σ. (1-2) Παναιτωλικός

41′ Φάουλ για τον Βόλο, απομάκρυνε ο Αντούνες.

37′ Συρτό σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο κίπερ του Παναιτωλικού.

35′ Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Μελίσσα.

34′ Τελευταία στιγμή ο Βργκοτς βάζει το πόδι του και κόβει το σουτ του Ρεγκατέν, ο οποίος ήταν σε θέση βολής.

33′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό για το 1-2! Υπέροχη κίνηση του Χουχούμη στην πλάτη της άμυνας, βγάζει την σέντρα από τα αριστερά στην «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Νίκος Καρέλης με μια δυνατή κεφαλιά έβαλε τον εκ νέου τον Παναιτωλικό σε θέση οδηγού.

31′ Κακό σουτ του Μεντόσα, μετά από υπέροχη ενέργεια του Μπαρμπόσα.

29′ Στο έδαφος ο Ρεγκατέν μέσα στην περιοχή, παίζεται λέει ο κ. Ζαμπαλάς.

28′ Μακρινό σουτ του Σοάρες, καμία ανησυχία για τον Μελίσσα.

23′ Καλή κούρσα του Μόρσεϊ από αριστερά, κέρδος το κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

22′ Μεγάλη στιγμή για τον Βόλο, με τον Ροσέρο να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπαρτόλο και τον Μελίσσα να μπλοκάρει σταθερά.

19′ Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Γκρίλο μέσα στην μικρή περιοχή να μην προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του στην μπάλα για εκατοστά.

14′ Άσχημη κεφαλιά του Μπαρτόλο.

13′ Μακρινό σουτ του Σοάρες, βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ στην πάνω αριστερή γωνία του ο Μελίσσας.

9′ Κακό σουτ του Μόρσεϊ από πλεονεκτική θέση.

7′ ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Στην πρώτη του τελική, ο Βόλος έφερε το ματς στα ίσα (1-1) με εντυπωσιακή εκτέλεση του Ρεγκατέν στην δεξιά γωνία του Μελίσσα. Εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς, με δύο γκολ σε ισάριθμες τελικές.

6′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, ελάχιστα έξω και δεξιά από το ημικύκλιο της περιοχής.

3′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα, ο Μόρσεϊ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό με υπέροχο τελείωμα στην κάτω δεξιά γωνία του Κλέιμαν.