SL1 – Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Βόλος Ν.Π.Σ. (3-1) Παναιτωλικός

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Βόλος – Παναιτωλικός 3-1

45′ Δίνονται 4 λεπτά καθυστερήσεις, κυρίως λόγω εξέτασης VAR στα δύο καταλογισθέντα πέναλτι

Κεφαλιά-πάσα του Γκρίλο μετά από κόρνερ του Μπουένο, ο Μήτογλου στόπαρε και σκόραρε από κοντά

ΓΚΟΛ για τον Βόλο: Σκοράρει ο Μήτογλου στο 42′ και Βόλος-Παναιτωλικός 3-1

42′ Τετ α τετ του Μπαρτόλο, μετά από πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μουένο, διώχνει σε κόρνερ ο Κνετ

41′ Σουτ του Νίνη εντός περιοχής, κοντράρει σε σώματα και απομακρύνεται η μπάλα

Νέα μεγάλη ευκαιρία μέσα σε ένα λεπτό για τον Παναιτωλικό: εξαιρετική ατομική ενέργεια του Αριγίμπι και πάσα παράλληλα με τη γραμμή τέρματος, διώχνει ο Φεράρι πριν την σπρώξουν στα δίχτυα οι φιλοξενούμενοι

Ευστοχεί ο Βέργος και Βόλος – Παναιτωλικός 2-1 στο 36′

Πέναλτι υπέρ του Παναιτωλικού – Ο Βέργος στην εκτέλεση

32′ Ευκαιρία του Ταχάρ να «πυροβολήσει» εντός περιοχής μετά από κόρνερ χάνεται, αφού ο μέσος του Παναιτωλικού φάνηκε να ξαφνιάζεται

31′ Δύσκολη κεφαλιά-ψαράκι του Περέα καταλήγει άουτ

29’Σουτ του Ταχάρ εκτός περιοχής καταλήγει στην αγκαλιά του Κλέιμαν

25′ Σουτ του Μπαρτόλο εκτός περιοχής, δεν είναι καλό και καταλήγει αρκετά έξω.

15′ Πολύ ωραίο σουτ του Ταχάρ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι

Ευστοχεί ο Μπουένο: Βόλος-Παναιτωλικός 2-0 στο 13′

11′ Ο Σιδηρόπουλος σφυρίζει αρχικά φάουλ σε χέρι του Ταχάρ, αλλά συμβουλεύεται το VAR και τελικά δίνει πέναλτι υπέρ του Βόλου

10′ Παραλίγο ο Κλέιμαν να κάνει μοιραίο λάθος, χάνοντας την μπάλα από τον Βέργο εντός περιοχής, αλλά τελευταία στιγμή το έσωσε.

5′ Ο Βέργος βγήκε τετ α τετ με τον Κλέιμαν, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Ριένστρα. Βόλος-Παναιτωλικός 1-0