SL1: Με τρία γκολ ο Παναιτωλικός ηττήθηκε από τον Π.Α.Σ. Γιάννινα

88′ Κι άλλο δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Τρομερό μακρινό σουτ του Βέργου, σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

85′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Κόρνερ του Ντουάρτε, τρομερή απόκρουση του Λοντίγκιν σε κεφαλιά του Μαλή, με τον Καρέλη εν συνεχεία να στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι από διαγώνια θέση.

85′ Τώρα ο Λιάσος στη θέση του Καραχάλιου.

84′ Ο Μίνα στη θέση του Μιλιντσεάνου.

82′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Σέντρα του Μορέιρα από τα αριστερά, ο Μιλιντσεάνου δεν είχε καλή θέση σώματος για τη κεφαλιά, η οποία πέρασε άουτ.

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Π.Α.Σ. – Ακόμα μια κόντρα επίθεση για τους γηπεδούχους. Ο Μιλιντσεάνου έκανε την κούρσα από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή, με τον Μελίσσα να διώχνει.

68′ Οι Μορέιρα και Τριάδης στις θέσεις των Σνάιντερ και Σάλιακα, αντίστοιχα.

68′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Σέντρα-σουτ του Μιλιντσεάνου από τα αριστερά, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Μελίσσας.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

65′ Δεν ήταν καλή η… κάτι σαν κάθετη πάσα που έκανε ο Φλόρες εκτός της περιοχής του Π.Α.Σ.

62′ Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Γκαρντάβσκι για τον Π.Α.Σ.

58′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Σ. Γιάννινα! 3-0! Σκόρερ ο Κάργας! Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκαρντάβσκι, σηκώνεται στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής πιο ψηλά από όλους ο Κάργας και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

57′ Φάση για τον Παναιτωλικό – Ο Βέργος έπιασε τη γυριστή κεφαλιά από την εκτέλεση κόρνερ, με τον Λοντίγκιν να προβαίνει σε εξαιρετική απόκρουση.

56′ Ευκαιρία για ένα γέμισμα για τον Παναιτωλικό τώρα.

52′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό – Στη θέση του Χουχούμη ο Στ. Μπελεβώνης.

51′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Σουτ του Σάλιακα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, παρεμβαίνει δυναμικά ο Μαλής.

47′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Σ. – Τρομερή κούρσα του Περέα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, αλλά τον σταματά ο Μελίσσας.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Π.Α.Σ. θα πάει προηγούμενος 2-0 στα αποδυτήρια.

• 37′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Σ.! 2-0! Σκόρερ ο Περέα! Κίνηση του Μιλιντσεάνου από τα αριστερά, βρίσκει τον Περέα εντός της μικρής περιοχής, με τοκ Κολομβιανό φορ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πλασέ στην κίνηση.

33′ ΓΚΟΛ ο Π.Α.Σ. Γιάννινα! 1-0! Σκόρερ ο Εραμούσπε με εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι! Η μπάλα πήγε με δύναμη στη αριστερή πάνω γωνία.

32′ Πέναλτι για τον Π.Α.Σ. και κίτρινη στον Μαλή!

20′ Έπιασε ένα σουτ ο Κορνέλιους εντός της περιοχής του ΠΑΣ. Όμως, ως μη γενόμενη η φάση, αφού έχει προηγηθεί φάουλ του Μαλή, παράβαση που καταλογίστηκε.

18′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Παράλληλο γύρισμα του Πίρσμαν από τα αριστερά, διώχνει στη μικρή περιοχή ο Μαλής.

14′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Δεν πιάνει γεμάτα το σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής ο Γκαρντάβσκι.

11′ Ευκαιρία για τον Π.Α.Σ. – Ωραία προσπάθεια του Περέα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το γύρισμά του δεν βρίσκει αποδέκτη.

10′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Σάλιακας έπιασε το σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

10′ Κι άλλο κόρνερ για τον Π.Α.Σ. (δεύτερο στο ματς), ο οποίος πιέζει.

6′ Φάση για τον Π.Α.Σ. – Σέντρα του Σνάιντερ από τα δεξιά, δεν πιάνει καλά το γυριστό ο Μιλιντσεάνου. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

5′ Βαθύ γέμισμα προς την περιοχή του Παναιτωλικού, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μελίσσας.