SL1: «Βαριά» ήττα για τον Παναιτωλικό στην Τρίπολη στο φιλικό κόντρα στον Αστέρα

Την ήττα με 4-2 από τον Αστέρα γνώρισε ο Παναιτωλικός στην Τρίπολη στο τελευταίο φιλικό πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Οι Γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο και προβολή του Τιλίκα. Η ομάδα μας ισοφάρισε στο 22’ με σουτ του Καρέλη σε κάθετη μπαλιά του Λιάβα και απέδωσε καλό Ποδόσφαιρο έως το τέλος του ημιχρόνου δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ.

Στις αρχές του Β’ Ημιχρόνου ο Αστέρας σημείωσε δύο γκολ με κεφαλιές του Μπαράλες στο 50’ και του Καστάνιο στο 54’ και στο 71’ ο Γκαρντάφσκι με κοντινή προβολή αξιοποίησε μία ακόμα αμυντική ολιγωρία και έκανε το 4-1. Στο 85’ ο Καρέλης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αγωνίστηκαν οι: Ανέστης, Λιάβας (62’ Αποστολάκης), Λάρσον (62’ Μλάντεν), Κορνέλιους, Χουχούμης (62’ Νταγκό, 90’ Μπελεβώνης), Φλόρες, Τσιγγάρας (62’ Βαρόνε), Ντίας (62’ Μόρσεϊ), Χατζηθεοδωρίδης (83’ Αναστασόπουλος), Ντουάρτε (83’ Ξενιτίδης), Καρέλης.