Super League 1: Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ από το Κηφισιά – Παναιτωλικός (Video)

Κηφισιά και Παναιτωλικός μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος της Super League 1

Με ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος για την ομάδα του Παναιτωλικού.

Παρά τα διαιτητικά λάθη σε βάρος της για μια ακόμα φορά, βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και κατάφερε να ισοφαρίσει.

Καταλογίστηκε πέναλτι σε βάρος του Οικονόμου για επαφή του στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος το εκτέλεσε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ στο 23’.

Η φάση αυτή, σε συνδυασμό με άλλες αποφάσεις, προκάλεσε διαμαρτυρίες και γενικότερο εκνευρισμό με αποτέλεσμα έως το τέλος του ημιχρόνου η Κηφισιά να απειλήσει με δεύτερο γκολ.

Στο 54’ από μπαλιά του Λιάβα ο Λομόνακο σούταρε από καλή θέση, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε και ο Πέδρο με νέο σουτ έκανε το 1-1.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ξαναπήραν προβάδισμα με σέντρα του Μενέντεζ και κεφαλιά του Οζέγκοβιτς.

Ο Παναιτωλικός πίεσε ξανά και έχασε ευκαιρίες, για να πετύχει τελικά το δεύτερο γκολ στο 77’ με κοντινό σουτ του Μλάντεν μετά από πάσα του Τορεχόν.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Βαφέας, Τεϊσέιρα, Μιλίτσεβιτς, Τσανάτζια (52′ Γιόβαντσιτς), Σολόα, Κρισιούμα, Μενέντες (81′ Τετέι), Μπιφουμά (68′ Κλωναρίδης), Οζέγκοβιτς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσάβες, Οικονόμου, Μλάντεν, Στάγιτς (77′ Καρέλης), Λιάβας (64′ Μαυρίας), Χουάνπι, Τσιγγάρας (72′ Πέρες), Φρ. Ντουάρτε (72′ Χατζηθεοδωρίδης), Τορεχόν, Πέδρο, Λομόνακο (64΄Σενγκέλια).