Super League 1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Κηφισιά (1-0) Παναιτωλικός (Photos)

Super League 1: Τέλος 1ου Ημιχρόνου στο Γήεδο της Καισιαριανής με την Κηφισιά να προηγείται με 1-0 επί του Παναιτωλικού με γκολ του Οζέγκοβιτς στο 23ο λεπτό από τα έντεκα βήματα.

45+3′ Δύο αουτ από τον Μπιφουμά από τα αριστερά, ισάριθμες απαντήσεις από τον Τσάβες.

45+1′ Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά, ο Μενέντες μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά αλλά πλάσαρε άουτ!

45′ Φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα για τον Παναιτωλικό.

44′ Το παλεύει για την ώρα ο Τσανάτζια.

39′ Καλή στιγμή για την Κηφισιά, ψηλά άουτ το σουτ του Σολόα μέσα από την περιοχή μετά από στρώσιμο του Οζέγκοβιτς.

38′ Πρόλαβε να διώξει προ του Οζέγκοβιτς ο Τσάβες, είχε τις προϋποθέσεις να απειλήσει εδώ η Κηφισιά.

35′ Δεν μπόρεσε να εκτελέσει απο πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή ο Χουάνπι.

34′ Σωτήρια απομάκρυνση σε κόρνερ του Βαφέα, μετά από σέντρα από τα αριστερά.

33′ Και νέο κόρνερ για τους Γγηπεδούχους.

32′ Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από προσπάθεια του Γκόμπελιτς.

28′ Μικρή διακοπή γιατί αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Κρισιούμα.

27′ Σέντρα-σουτ του Μιλίτσεβιτς, μπλόκαρε ωραία ο Τσάβες.

25′ Κίτρινη κάρτα για τον Μλάντεν για διαμαρτυρία.

24′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που ψάχνει άμεσα την ισοφάριση.

23′ ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Ο Σέρβος κέρδισε το πέναλτι από τον Οικονόμου και εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0!

20′ Πέναλτι για την Κηφισιά!

19′ Μακρινό σουτ Μενέντες, εύκολα μπλόκαρε την μπάλα ο Τσάβες.

19′ Πεσμένος εδώ και λίγη ώρα ο ρυθμός, μετά το δυνατό ξεκίνημα.

16′ Φάουλ από τα δεξιά για τους Γηπεδούχους.

15‘ Οι οπαδοί του Παναιτωλικού που έχουν έρθει στην Καισαριανή έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους με ασταμάτητο τραγούδι.

11′ Λάθος απομάκρυνση Αναγνωστόπουλου, δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι Φιλοξενούμενοι.

7′ Ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά στο ματς αλλά η Κηφισιά έχει εξισορροπήσει την κατάσταση.

6′ Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Μπιφουμά και απομάκρυνση της άμυνας.

2′ Σουτ Χουάνπι έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα.