Super League: Δεν ίδρωσε ο Ολυμπιακός – Ιστορικός βαθμός για Λαμία – Φοβερός ΠΑΣ

Εμφατικά ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός. Με τον Φορτούνη να έχει πολλά κέφια και να σκοράρει δις, οι Πειραιώτες σκόρπισαν την Α.Ε.Λ. με 4-1 στην πρεμιέρα! Σκόραραν και οι Ανσαριφάρντ, Φιγκέιρας.

Με το δεξί στη νέα σεζόν ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Μπέσνικ Χάσι μπορεί να μην έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, ωστόσο επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση της Α.Ε.Λ. (4-1) στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γ. Καραϊσκάκης», δείχνοντας από νωρίς τις… διαθέσεις της.

Φοβερός ο Φορτούνης για ακόμη ένα ματς μετά από αυτό με τη Ριέκα, σκόραρε δις (το ένα με πέναλτι) και έκανε τα… πάντα μέσα στο γήπεδο! Σκόραρε και ο Ανσαριφάρντ, που ήταν θετικότατος, όπως και ο Φιγκέιρας, ο οποίος νωρίτερα είχε πετύχει και αυτογκόλ! Καλή αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο η Α.Ε.Λ., λίγο έλειψε να ισοφαρίσει σε 2-2 στην επανάληψη με τον Ζίζιτς αλλά ο Καπίνο εκεί που χρειάστηκε δεν της το επέτρεψε!

Ήταν η πρεμιέρα, αλλά η υποψηφιότητα για ένα απ’τα χειρότερα ματς της σεζόν είναι έτοιμη. Ξάνθη και Λαμία έμειναν στο 0-0, σε ένα παιχνίδι που έχει ξεχαστεί και αφήνει με χαμόγελα τους φιλοξενούμενους

«Μπήκε» ιδανικά στο νέο πρωτάθλημα ο ΠΑΣ Γιάννινα! Η ομάδα του Πετράκη δεν «μάσησε» από το πρέσινγκ του Αστέρα και κατάφερε να πάρει μεγάλη νίκη μέσα στην Τρίπολη (2-1)!