Super League K17 – Αγρίνιο: Από… τέσσερα γκολ Παναιτωλικός και Π.Α.Σ. Γιάννινα!

Παναιτωλικός και Π.Α.Σ. Γιάννινα, όχι μόνο πήραν την ισοπαλία, αλλά το έκαναν και… με χορταστικό τρόπο.

Παναιτωλικός και Π.Α.Σ. Γιάννινα είχαν όρεξη για ποδόσφαιρο και έτσι τελείωσαν στο… 4-4, στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της Super League U17.

Από το 1ο λεπτό είχαμε γκολ, με τον Κοντό να ανοίγει το σκορ για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σαλαγιάννης έκανε το 1-1.

Στο 10ο λεπτό ο Γαλαζούλας ήταν αυτός που έκανε το 2-1 για τον «Τίτορμο», ύστερα από… σύγχυση στην περιοχή του Π.Α.Σ., ενώ στο 25′ ο Γαλαζούλας και πάλι με κεφαλιά έκανε το 3-1.

Στο 30ο λεπτό ο Κοντός έκλεψε την μπάλα, πέρασε όποιον βρέθηκε μπροστά του και πλάσαρε για το 3-2 των Γιαννιωτών, ωστόσο πέντε λεπτά αργότερα έκανε το… ίδιο. Έκλεψε ο Κοντός και πλάσαρε ξανά για το 3-3.

Στο 44ο λεπτό ο Μόκκας έκανε το 4-3 για τους Αγρινιώτες, μετά από λάθος της άμυνας και το τελικό 4-4 ήρθε στο… 90! Με πέναλτι ο Πάκος ολοκλήρωσε αυτή τη συγκλονιστική ματσάρα.

Συνθέσεις των Ομάδων:
Παναιτωλικός: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Νταλιάννης, Καπνιάρης, Μόκκας, Σαλαγιάννης, Κεχαγιάς, Γιωτόπουλος, Ελέζι, Γαλαζούλας, Μπελλαλής

Π.Α.Σ. Γιάννινα: Κασιόλας, Ρίζος (81’ Λούπας), Σαούγκος, Ντώνος, Ντούκας, Πάκος, Μυρόγλου (76’ Βάσσης), Σπύρου (46’ Παλάντζας), Καμψής (65’ Ναυρόζογλου), Πλασκασοβίτης (81’ Καλαμπόκης), Κοντός