Super League Κ19: Ήττα για τον Παναιτωλικό στις καθυστερήσεις από τον Άρη με 2-1

Την πρώτη ήττα στο φετινό Πρωτάθλημα Υποδομής Κ19 της Super League γνώρισε ο Παναιτωλικός. Έχασε με 2-1 από τον Άρη ο οποίος προηγήθηκε στο 31’ από στατική φάση.

Η Ομάδα μας είχε καλή απόδοση, έχασε σημαντικές ευκαιρίες με Μορφάκη, Νικολάου, Καβαλλάρη, Κοντούρη, Γιωτόπουλο και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 86’ με τον Μόκκα.

Ο Άρης έφτασε στη νίκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος (82’ Εσκετζής), Σκούρτης, Μάνος (66’ Γκόλιας), Ράδος, Κοντούρης (82’ Μωραΐτης), Μόκκας, Νικολάου, Μορφάκης (66’ Κακιώνης), Καβαλλάρης (89’ Σκένδρος), Γιωτόπουλος.