Super League Κ19: Καλή εμφάνιση αλλά ήττα από την Α.Ε.Κ. για τον Παναιτωλικό

Για το Πρωτάθλημα Υποδομής Κ19 της Super League η ομάδα του Παναιτωλικού έχασε από την Α.Ε.Κ. με 2-0 στα Σπάτα.

Ο Παναιτωλικός ήταν καλύτερος στο α’ ημίχρονο και έχασε ευκαιρίες για γκολ, δύο φορές με τον Καβαλλάρη και μία σε τετ-α-τετ του Γιωτόπουλου. Οι Γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 68’ με πέναλτι – εφεύρεση του διαιτητή και σημείωσαν το 2-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Λίγο πριν (89’) χάθηκε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση, όταν κεφαλιά του Μόκκα πέρασε ελάχιστα άουτ.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος, (86’ Τρομπούκης), Σκούρτης (86’ Καψής), Μόκκας, Βλαχοδήμος (76’ Λουλούδης), Κοντούρης, Κεχαγιάς (72’ Κακιώνης), Νικολάου, Γιωτόπουλος (72’ Μωραΐτης), Μορφάκης, Καβαλλάρης.

Η Ομάδα Κ17 αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Π.Α.Σ. Γιάννινα αύριο Κυριακή στις 12:00.