Super League – Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Νίκες για Κ19 και Κ17

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η 20η του Απρίλη για την Π.Α.Ε. Παναιτωλικός αφού τόσο η Κ19 όσο και η Κ17 πέτυχαν πολύ σπουδαίες νίκες με Πανσερραϊκό και Π.Α.Σ. Γιάννινα, αντίστοιχα.

Πιο αναλυτικά:

Η Ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού ήταν κυρίαρχη στην αναμέτρηση με την αντίστοιχη του Πανσερραϊκού και επικράτησε με 2-1, έχοντας δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Γιωτόπουλος και εκτέλεσε ο Μορφάκης στο 60’. Έξι λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και ακολούθησε επιθετικός μονόλογος έως το τέλος. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νικολάου πέτυχε με πλασέ το νικητήριο γκολ.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης Γαλιάτσος (46’ Κακιώνης), Σκούρτης, Μάνος, Αναστασόπουλος, Ράδος, Κοντούρης, Νικολάου, Εσκετζής (46’ Κεχαγιάς), Μορφάκης, Γιωτόπουλος.

Η Ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού νίκησε 1-0 την αντίστοιχη του Π.Α.Σ. Γιάννινα, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την 3η βαθμολογική θέση του ομίλου και τη συμμετοχή της στα Προημιτελικά.

Περιμένει την ομάδα που θα καταλάβει την αντίστοιχη θέση στον άλλο όμιλο την οποία θα αντιμετωπίσει στο Emileon.

Σήμερα αγωνίστηκαν αρκετά παιδιά που είχαν μικρότερο χρόνο συμμετοχής και έφτασαν στην επικράτηση με γκολ που σημείωσε στο 23’ ο Χόντζα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Δρακόπουλου.

Αγωνίστηκαν οι: Κίτσος, Νταλιάνης, Δρακόπουλος (61′ Μποκώρος), Αδαμόπουλος (70′ Καλτσής), Ασημακούλας, Παυλίδης, Πιστικός (46′ Καλατσανάς), Γερνάς , Βασιλείου (70′ Παρασίδης), Τσώρης, Χότζα (46′ Γκορόγιας).