Super League – Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Νίκησε η Κ17 έχασε η Κ15

Στους δύο από τους τρεις αγώνες των Τμημάτων Υποδομών της Π.Α.Ε. Παναιτωλικός που πραγματοποιήθηκαν τις πρωινές ώρες του Σαββάτου, 1 Απριλίου τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά με τα συναισθήματα να είναι ανάμεικτα.

Η Ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού επικράτησε με σκορ 2-0 στη Λαμία. Ο Γιωτόπουλος άνοιξε το σκορ στο 8’ και στο τέλος του ημιχρόνου χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία για το δεύτερο γκολ, όταν ο Γαλαζούλας κέρδισε πέναλτι και ο ίδιος αστόχησε στην εκτέλεση. Τελικά το 2-0 έγινε στο 82’ από τον Μπελλάλη.

Αγωνίστηκαν οι: Ζαραϊδόνης, Γαλιάτσος, Δρακόπουλος, Βλαχοδημος, Θεογιάννης, Παυλίδης ( 78’ Χότζα), Ελέζι (88’ Τσιριμώκος), Κεχαγιάς, Γαλαζούλας ( 73’ Μπελλάλης ), Γιωτόπουλος (88’ Πρωτόγερος), Κακιώνης (78’ Σαλαγιάννης).

Η Κ15 έχασε στο Βόλο με 5-3, σε μια αναμέτρηση με εναλλαγές στο σκορ και πολλές ευκαιρίες για την ομάδα του Παναιτωλικού. Προηγήθηκε ο Βόλος στο 12’ και απάντησε ο Παναιτωλικός με γκολ του Ασημακούλα (21’) και του Βασιλείου (30’). Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 35’, για να πάρει ξανά προβάδισμα η ομάδα μας στο 38’ με τον Ασημακούλα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έγινε το 3-3, για να χάσει σημαντικές ευκαιρίες ο Παναιτωλικός στο β’ ημίχρονο. Ο Βόλος πέτυχε τέταρτο γκολ με εκτέλεση πέναλτι και διαμόρφωσε στη συνέχεια το τελικό 5-3.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου, Μπιτσικώκος, Σαλάππας, Γρατσάνης, Τσαπραΐλης, Σταμάτης, Τέλιος (57’ Λαγάκης), Γερνάς, Ασημακούλας, Βασιλείου (85’ Φαρμάκης), Θεοχάρης.

Η Ομάδα Κ19 υποδέχεται αύριο Κυριακή στις 13:00 την αντίστοιχη του Π.Α.Ο.Κ. στο Αθλητικό Κέντρο Emileon.

Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας – Σχολή Διαιτησίας: Ξεκινούν τα μαθήματα