Super League – Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Νίκησε η Κ17, ισόπαλη η Κ19

Η Ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού ήρθε ισόπαλη 1-1 στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ολυμπιακό, παρουσιαζοντας πολύ καλή αγωνιστική εικόνα παρά τις απουσίες που είχε και πάλι.

Οι Γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο α’ ημίχρονο (22’) για να ισοφαρίσει ο Καβαλλάρης με ωραία ατομική προσπάθεια στο 61’.

Ο σκόρερ έχασε και στη συνέχεια ευκαιρίες, ενώ αμυντικά η ομάδα στάθηκε πολύ καλά απέναντι στην πίεση που άσκησε στο τέλος ο Ολυμπιακός.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος, Σκούρτης, Αναστασόπουλος Μάνος Μόκκας Κεχαγιάς (46’ Κοντούρης), Σκένδρος (77’ Καψής), Μορφάκης (77’ Κακιώνης), Καβαλλάρης (88’ Εσκετζής), Γιωτόπουλος (88’ Τρομπούκης).

Η Ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού νίκησε εκτός έδρας την αντίστοιχη του Βόλου με 2-1.

Είχε ένα πολύ καλό ημίχρονο στο οποίο αρχικά ο Κωστόπουλος στο 8’ σημάδεψε το δοκάρι, στη συνέχεια χάθηκαν ευκαιρίες για γκολ και τελικά ο Χόντζα με ωραία ενέργεια άνοιξε το σκορ στο 24’.

Ο Βόλος ισοφάρισε στο 57’, αλλά ο Παναιτωλικός συνέχισε να ελέγχει το ματς. Στο 81’ μετά από σέντρα του Βασιλείου ο Τσώρης με κεφαλιά πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα μας.

Αγωνίστηκαν οι: Παπαζώης, Σαββίδης, Δρακόπουλος, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Σταμάτης, Πιστικός (85’ Παρασίδης), Κωστόπουλος (65′ Βαϊνάς), Βασιλείου, Χόντζα, Καλατσανάς (72’ Τσώρης).