Super League – Π.Α.Ε. Παναιτωλικός: Νίκησε η Κ17 τη Λαμία, έχασε η Κ19 από τον Π.Α.Ο.Κ.

Η Ομάδα Κ19 του Παναιτωλικού έχασε με 3-1 από την αντίστοιχη του Π.Α.Ο.Κ., μετά από έναν αγώνα στον οποίο έκανε πολύ καλή εμφάνιση και δικαιούταν κάτι καλύτερο.

Δέχτηκε γκολ από στατική φάση στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου και ένα δεύτερο με την έναρξη του β’. Ακυρώθηκε γκολ στο 62’, έγινε το 3-0 στο 70’ και μείωσε σε 3-1 ο Κακιώνης στο 88’ με εναέριο γυριστό σουτ.

Η ομάδα του Παναιτωλικού έχασε σημαντικές ευκαιρίες με Καβαλλάρη, Μορφάκη, Κακιώνη.

Αγωνίστηκαν οι: Λέσι, Γαλιάτσος (73’ Τρομπούκης), Σκούρτης (85’ Καψής), Μάνος, Μόκκας, Κοντούρης, Σκένδρος (80’ Θεογιάννης), Κεχαγιάς (73’ Κακιώνης), Γιωτόπουλος (85’ Εσκετζής), Μορφάκης, Καβαλλάρης.

Η Ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού στο δεύτερο παιχνίδι της στη β’ φάση του Πρωταθλήματος, νίκησε με 3-1 τη Λαμία στο Emileon.

Ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια και προηγήθηκε στο 11’ μετά από ωραία συνεργασία Καλατσανά – Πιστικού και σουτ του Κωστόπουλου.

Με αυτογκόλ του Σαββίδη έγινε το 1-1 στο 25’, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Χότζα έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα μας. Ο Χότζα στο 59’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αγωνίστηκαν οι: Τριανταφύλλου (46′ Κίτσος), Βαϊνάς, Δρακόπουλος, Παυλίδης, Σαββίδης, Σταμάτης, Τσιριμώκος (80′ Μποκώρος), Καλατσάνας (65′ Τσώρης), Χόντζα (77′ Παρασίδης), Πιστικός (65′ Γερνάς), Κωστόπουλος.