Super League U17: Ο Παναιτωλικός κέρδισε τον Άρη με 2-1

Ο Παναιτωλικός τη νίκη με 2-1 και ο Άρης την πρόκριση στο Final Four, της Super League U17.

Η ομάδα του Δημήτρη Θεοδοσίου κατάφερε να βρει τα δίχτυα με τον Κακιόνη στο 56ο λεπτό, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-0, έξι λεπτά αργότερα.

Οι Αγρινιώτες είχαν και χαμένο πέναλτι στο 70ο λεπτό με τον Κακιόνη, αλλά ο Άρης έφτασε στην ισοφάρισε από τα έντεκα βήματα με τον Καραμανλή, λίγα λεπτά αργότερα.

Ο Άρης, υπό τις οδηγίες του Κώστα Καζάνα, θα βρίσκονται για ακόμη μια χρονιά στο Final Four της διοργάνωσης και θα περιμένει… να μάθει αντιπάλους.

Συνθέσεις Ομάδων
Παναιτωλικός: Ζαραηδόνης, Γαλιάτσος, Σαββίδης, Καπνιάρης, Μόκκας, Κεχαγιάς, Σαλαγιάννης (66′ Παυλίδης), Γιωτόπουλος (89′ Πιστικός), Κακιόνης (78′ Πρωτόγερος), Ελέζι (66′ Τσιριμώκος), Μπελλάλης (78′ Δρακόπουλος)

Άρης: Καλτσάς, Παπακωνσταντίνου, Κούλα, Χατζόπουλος, Μάγης, Γεωργίου, Κουκίδης, Χαρούπας, Δημητρακόπουλος, Ζησόπουλος, Καραμανλής

Αλλαγές: Ρούτσης, Καραγκεβρούδης, Σεβαστίδης, Μαυρόπουλος, Βέργας