Τέλος παιχνιδιού: Λάρισα (1-0) Παναιτωλικός

Με έναν πιο επεισοδιακό τρόπο ολοκληρώθηκε ο αγώνας με την Λάρισα να παίρνει τη νίκη που την φέρνει μία ανάσα από το επόμενο πρωτάθλημα της Super League.

80′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετικό γύρισμα του Παπαδόπουλου στο πίσω δοκάρι, ο Μάρκος Πάουλο κάνει το πλασέ ανενόχλητος, αλλά η μπάλα… γλύφει το δεξί δοκάρι του Ξενοδόχοβ και φεύγει άουτ!

74′ Τι έχασε ο Παναιτωλικός! Ο Ξενοδόχοβ κάνει μία έξοδο του… Μεσολογγίου, ο Παπαδόπουλος κάνει το γυριστό σε κενή εστία και ο Κόντορ απομακρύνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή!

70′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! Απίθανο σουτ του Ντέλετιτς με το αριστερό, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη!

Ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τις μεγάλες φάσεις, αλλά με το γκολ να έρχεται δέκα λεπτά πριν το τέλος του 45λεπτου με τον Φάρκα να ανοίγει το σκορ για την Λάρισα.

35′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ, 1-0! Στην πρώτη τους αξιόλογη προσπάθεια στο παιχνίδι, οι «βυσσινί» ανοίγουν το σκορ με ωραίο, μονοκόμματο σουτ του Φάρκας, μετά από… στραβοκλωτσιά του Αβραάμ! Η φάση είχε ξεκινήσει από εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη και κόντρα της μπάλας στο τείχος.

Γίνονται συστάσεις από τα μεγάφωνα για έναν οπαδό της ΑΕΛ που έχει σφυρίχτρα… και αμέσως οι οργανωμένοι των γηπεδούχων φωνάζουν εν χορώ σύνθημα εναντίον του Αλέξη Κούγια!

13′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρέλα, κανένα πρόβλημα για τον Κυριακίδη, που απομάκρυνε με τις γροθιές…

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Καβουσάκης, Μάκος, Μαρκόφσκι, Παπάζογλου, Μουνιός, Κουτρομάνος, Γιαννιώτης.

Στον «βυσσινί» πάγκο κάθονται οι: Θεοδωρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Γκόλιας, Ρέντζας, Καπός, Ικάουνιεκς.