Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (0-1) Λεβαδειακός – Έχασε τα… άχαστα ο Παναιτωλικός

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να έχει χάσει τα… άχαστα και τον Λεβαδειακό με το γκολ του πρώτου ημιχρόνου να παίρνει τη νίκη και το τρίποντο που τον φέρνει μια ανάσα από τη κορυφή του πρωταθλήματος.

90’+2′ Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ!

89′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καλτσάς στη θέση του Μητρόπουλου.

88′ Πάνω στη γραμμή διώχνει ο Ζαραδούκας κεφαλιά του Μαρκόφσκι!

87′ Και άλλη ευκαιρία! Ο Επασί, δίχως να πιέζεται, χάνει την μπάλα, απομακρύνει την τελευταία στιγμή η άμυνα!

85′ Απίθανα πράγματα… Ο Μαρκόφσκι, μόνος του με τον Επασί, πλασάρει άουτ!

83′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Κεραυνός» του Γιουσούφ, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί και έφυγε άουτ!

78′ Δεν γίνονται αυτά! Νέα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Μάζουρεκ εκτέλεσε γρήγορα φάουλ, δίνοντας για τον Λόπες, αυτός, ολομόναχος, πλάσαρε τον Επασί και έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

72′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Παναιτωλικό. Ρότσα και Μάζουρεκ πάνω από την μπάλα, το εκτελεί ο δεύτερος, τελικά, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Επασί και άουτ…

70′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Γιακουμάκης στη θέση του Τόνι Σίλβα.

69′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Το 6ο σουτ από τον Μάζουρεκ(!), ήταν και το καλύτερο, με τον Αργεντινό να πιάνει μια… φωτοβολίδα, αλλά την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί.

65′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μοράρ στη θέση του Κλέσιο.

61′ Δεν γίνεται να χάθηκε αυτό! Η μπάλα στρώνεται στον ολομόναχο Μπεχαράνο, στο ένα μέτρο από τον Επασί, αλλά ο Βολιβιανός σούταρε άουτ!

60′ Μεγάλη επέμβαση του Νιάσε τώρα, με τον σκόρερ του Λεβαδειακού να βρίσκει ίσα ίσα την μπάλα και να… χαλάει το πλασέ του Μορά.

59′ O Μαρινάκης άργησε πάρα πολύ και ο Παναιτωλικός χάνει τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει! Κόρνερ η μπάλα.

57′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Μάρκος Πάουλο, ο Λόπες.

56′ Ξαφνικό σουτ από τον Μπεχαράνο, κανένα πρόβλημα για τον Επασί.

54′ Καλό σουτ από τον Μάζουρεκ (και πάλι), άουτ η μπάλα.

51′ Επικίνδυνη σέντρα για τον Μαρκόφσκι, πέρασε από όλους η μπάλα.

47′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 0-1! Στην πρώτη τους τελικά στο ματς, οι Βοιωτοί ανοίγουν το σκορ, με τον Νιάσε να κάνει κεφαλιά-ψαράκι μετά από εκτέλεση κόρνερ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

Ολοκληρώθηκε χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο, με τον Παναιτωλικό να έχει την υπεροχή, δημιουργώντας σωρεία ευκαιριών και τον Επασί να αποδεικνύεται φύλακας-άγγελος για την ομάδα του Λεβαδειακού, έχοντας πει όχι σε αρκετές περιπτώσεις.

45’+1′ Κίτρινη κάρτα για τον Μάρκος Πάουλο.

45′ Άθελά του ο Ζαραδούκας έχει χτυπήσει τον Κλέσιο στο αριστερό του χέρι. Βγήκε για τις πρώτες βοήθειες και επέστρεψε ο παίκτης του Παναιτωλικού.

44′ Κίτρινη κάρτα στον Νιάς για καθυστέρηση.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη.

38′ Τι πήγε να βάλει ο Μάζουρεκ! Ο Αργεντινός έκανε τη σέντρα-σουτ από αριστερά, η μπάλα πήρε φάλτσα και λίγο έλειψε να «κρεμάσει» τον Επασί, που έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ!

37′ Νέο σουτ από τον Μάζουρεκ, ψηλά η μπάλα, άουτ.

31′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Πρώτο λάθος στην άμυνα του Λεβαδειακού, η μπάλα στρώνεται στον Μαρινάκη, που σουτάρει, σπουδαία απόκρουση από τον Επασί!

28′ Σουτ του Μάζουρεκ έξω από την περιοχή, περνάει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

26′ Πρόβλημα για τον Τσαμπούρη, μικρή διακοπή στο παιχνίδι. Δεν φαίνεται να έχει κάτι, ζαλίστηκε, απλά, έπειτα από εναέρια μονομαχία.

25′ Ο Επασί βγαίνει από τη μεγάλη περιοχή του και σε ρόλο… λίμπερο, σώζει τον Λεβαδειακό προ του Μάζουρεκ.

22′ Ο Μάζουρεκ πέφτει στη μεγάλη περιοχή από μαρκάρισμα του Μητρόπουλου, δεν υπάρχει τίποτα, παρά τις διαμαρτυρίες του Αργεντινού.

16′ Ξαφνικό σουτ από τον Μάζουρεκ, κανένα πρόβλημα για τον Επασί.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Από 40 μέτρα, ο Μάρκος Πάουλο εκτελεί άψογα φάουλ, ο Επασί διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ. Πρώτο στο παιχνίδι.

8′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Το γέμισμα του Μαρινάκη κατέληξε στον Ντίας, που έπιασε το σουτ από δεξιά, ο Μάζουρεκ έβαλε την κόντρα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

3′ Φάουλ σε καλό σημείο για κάποια σέντρα για τους γηπεδούχους. Εκτελεστής ο Ρότσα.

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τριποτσέρης, Λεονάρντο, Μεντί, Ζαραδούκας, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Μπραντάο, Σίλβα, Γιουσούφ

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ρότσα, Μαρινάκης, Μόρας, Μιχάι, Μπεχεράνο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ντίας