Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (3-1) Α.Ε.Λ.

Σε ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον του φίλαθλου κοινού ως το φινάλε ο Παναιτωλικός επικράτησε της Α.Ε.Λ. με 3-1 και πήρε πολύ μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

90+3′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 3-1! Ο Ρόσα έτρεξε την μπάλα εκτός περιοχής και με συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή νίκησε τον Μπόζοβιτς.

90+1′ Κίτρινη στον Ρόσα

85′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρότσα έκλειψε την μπάλα από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Μπόζοβιτς.

81′ Λαγός αντί Φάρκας στο ματς για την ΑΕΛ

79′ Σουτ του Λόπες, έξω από την περιοχή και η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπόζοβιτς

75′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ έξω, μέσα ο Λόπες.

70′ Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Κρίζμαν βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Τσέναμο

70′ Απειλεί ο Παναιτωλικός. Γύρισμα από τα δεξιά από τον Ρότσα, με την άμυνα των γηπεδούχων ανοργάνωτη και την εστία ανυπεράσπιστη έδιωξαν την ύστατη στιγμή οι παίκτες της ΑΕΛ και ενώ ο Ντίας ήταν έτοιμος να εκτελέσει

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα αντί Μαρκόφσκι

67′ Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Κριζμάν

66′ Κίτρινη στον Μαρκόφσκι

65′ Γυριστό σουτ του Ντέλετιτς, μπλόκαρε ο Τσέναμο

64′ Κλέσιο αντί Μοράρ στον αγωνιστικό χώρο για τον Παναιτωλικό

63′ Σουτ του Ναζλίδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τσενάμο

48′ ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, μειώνει σε 2-1! Ο Ναζλίδης συνεργάστηκε ωραία με τον Λεοζίνιο και τον έβγαλε φάτσα με τον Τσέναμο και ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός έσκασε πολύ γλυκά την μπάλα στέλνοντας της στα δίχτυα

47′ Εκτέλεσε ο Ρότσα, δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Μπόζοβιτς

46′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Παναιτωλικό και κίτρινη στον Αγκάνοβιτς

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Παναιτωλικού με τους γηπεδούχους να προηγούνται με δυο τέρματα (12′ Μοράρ – 33′ Μάζουρεκ) και τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν.

42′ Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σκαστή κεφαλιά του αμαρκάριστου Λεοζίνιο, δεν είχε δύναμη και μπλόκαρε ο Τσέναμο.

39′ Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Φάρκας

Μικρή διακοπή στο ματς. Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος των γηπεδούχων, βρίσκεται στο έδαφος

33′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-0! Πανέμορφο τέρμα για τους γηπεδούχους. Ο Μάζουρεκ πήρε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και ασύλληπτο σουτ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μπόζοβιτς

22′ Σέντρα-σουτ του Ναζλίδη από τα αριστερά, έπειτα από άδειασμα στον Χαντάκια, η μπάλα πέρασε εκτός.

21′ Σουτ του Κρίζμαν, μπλόκαρε ο Τσέναμο χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα

18′ Σουτ του Μπεχαράνο από πλευράς Παναιτωλικού, η μπάλα εκτός.

18′ Απειλεί ξανά η ΑΕΛ. Ο Ντέλετιτς βγήκε στην κόντρα με πολύ καλές προϋποθέσεις, αλλά το σουτ του ήταν «άψυχο» και μπλόκαρε ο Τσέναμο

16′ Μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε.Λ.! Ο Ντέλετις έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Λεοζίνιο υποδέχθηκε την μπάλα και με το αριστερό την έστειλε εκτός εστίας.

14′ Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Πάουλο

12′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0! Ύστερα από φάση διαρκείας με απανωτά λάθη των φιλοξενούμενων, η μπάλα στρώθηκε στον Μοράρ που ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής και εκτέλεσε τον Μπόζοβιτς που δεν μπόρεσε να προστατέψει την κλειστή του γωνία

11′ Σουτ του Ντέλεντιτς από τα δεξιά με το αριστερό, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Τσενάμο

9′ Επικίνδυνο γύρισμα του Ντίας από τα δεξιά, έδιωξε με τα πόδια ο Μπόζοβιτς

1′ Νωρίς νωρίς η πρώτη τελική στο ματς. Ο Μάζουρεκ δοκίμασε το πόδι του, αλλά η μπάλα κατέληξε εκτός εστίας δίχως να ανησυχήσει ο Μπρόζοβιτς

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσενάμο, Χαντάκιας, Μιχάι, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Πάουλο, Μοράρ, Ντίας, Μάζουρεκ, Ρότσα και Μαρκόβσκι

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κυριακίδης, Ρόσα, Μύγας, Τσοκάνης, Λόπες, Ροντρίγκες και Κλέσιο.

Α.Ε.Λ. (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Ζίζιτς, Φαρκάς, Μασούρας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Ναζλίδης, Λεοζίνιο και Κρίζμαν