Τέλος παιχνιδιού: Παναθηναϊκός (0-0) Παναιτωλικός

Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Γήπεδο Απόστολος Νικολαΐδης με τον Παναιτωλικό του Τραϊανού Δέλλα να καταφέρνει πολύ άνετα να τσιμπήσει τον βαθμό της ισοπαλίας, σπάζοντας μία αρνητική παράδοση ετών.

90+4′ Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Νταλακούρας αντί του Ρόσα στο ματς

89′ Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό. Γυριστό του Μυστακίδη από πολύ καλή θέση και διώχνει σε κόρνερ ο Κυριακίδης. Εξαιρετική η επέμβασή του

88′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Οικονόμου τη σέντρα, δεν πρόλαβε να φθάσει στην μπάλα ο Λουντ και κέρδισε κόρνερ το “τριφύλλι”

88′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Χαντάκιας αντί Βασιλούδη στο ματς

82′ Άστοχη έξοδος του Κυριακίδη, αλλά ο Λουντ δεν κάνει καλό τελείωμα.

78′ Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης θα κάνει ντεμπούτο στο πρωτάθλημα, περνώντας στη θέση του Άλτμαν.

78′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαρμπόσα αντί Κλέσιο στο παιχνίδι.

71′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Χατζηγιοβάνη, ο Κουλιμπαλί.

70′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Η μπάλα στρώνεται στον Μοράρ στο ύψος του πέναλτι, βάζει την κόντρα ο Γιόχανσον και σώζει την ομάδα του!

62′ Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Σουτ του Ντίας, ο Βλαχοδήμος διώχνει, ο Μαρινάκης παίρνει το… ριμπάουντ και πάλι ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού λέει «όχι»!

59′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Κεφαλιά του Κλέσιο μετά από σέντρα του Βασιλούδη, απίθανη επέμβαση του Βλαχοδήμου, με τον Οικονόμου να σώζει πάνω στη γραμμή!

54′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραίο σουτ από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Η ώρα του Μυστακίδη! Στη θέση του Κουρμπέλη, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να έχουν τις δικές τους ευκαιρίες, με αυτή του Παναιτωλικού στο 16ο λεπτό να είναι η καλύτερη, καθώς μιλάμε για δοκάρι, μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη -που συμπλήρωσε κάρτες.

41′ Σέντρα του Ινσούα, κεφαλιά από τον Χατζηγιοβάνη, άουτ η μπάλα…

34′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα του Κυριακίδη.

Το ριπλέι δικαιώνει απόλυτα τον διαιτητή Τζήλο, που ήταν κοντά στη φάση.

32′ Φωνάζει για πέναλτι ο Παναθηναϊκός για πέσιμο του Χατζηγιοβάνη στη μεγάλη περιοχή. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Ενδεχομένως να ήταν και κίτρινη κάρτα για «θέατρο»…

27′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

24′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πρώτο λάθος των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι, ο Δώνης γίνεται κάτοχος της μπάλας, μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, μόνος του με τον Κυριακίδη, αλλά το πλασέ του κόντραρε και κατέληξε κόρνερ!

17′ Σουτ από τον Λουντ, η μπάλα φεύγει άουτ.

16′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Μοράρ στη δεξιά συμβολή του Βλαχοδήμου!

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιοχάνσον, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Κάτσε, Δώνης, Λούντ, Κουρμπέλης, Άλτμαν, Χατζηγιοβάνης.

Στον πάγκο για τους «πράσινους» κάθονται οι: Διούδης, Αυλωνίτης, Μυστακίδης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης, Πίσπας, Κουλιμπαλί.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Περέιρα, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Βασιλούδης, Μιχάι, Μοράρ.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι: Σταματόπουλος, Μύγας, Βακράκος, Νταλακούρας, Χαντάκιας, Σοάρες, Μπαρμπόσα.