Τέλος παιχνιδιού: ΠΑΣ Γιάννινα (1-1) Παναιτωλικός

Τέλος του παιχνιδιού στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ και τον Παναιτωλικό να μοιράζονται τους βαθμούς χάρις σε γκολ του Σολτάνι στο 22ο λεπτό και του Μοράρ στο 69ο λεπτό.

92′ Kίτρινη κάρτα στον Τσέναμο.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Κόντε και στον Μπεχαράνο.

83′ Βολέ του Κόντε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

78′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Κοζορώνης αντί Σκόνδρα.

76′ Διπλή ευκαιρία και δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σολτάνι, η μπάλα βρήκε στον Ρότσα και είχε πορεία προς την εστία αλλά σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στη συνέχεια ο Ναδάλες έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Τσέναμο μπλόκαρε!

69′ ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναιτωλικό! Τι έβαλε ο Μοράρ! Ο άσος του Παναιτωλικού έπιασε ένα φοβερό φαλτσαριστό σουτ ανάμεσα στη γραμμή του πλαγίου άουτ και την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό «Γ» της εστίας του Βελλίδη!

68′ Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

66′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μοράρ αντί Ρόσα.

64′ Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, ο Κόντε έκανε το γυριστό αλλά η μπάλα χτύπησε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε άουτ.

59′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μαρκόφσκι αντί Μαρινάκη.

46′ Ο Ρόσε έκανε ωραία κίνηση και σουτ αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στους Ζωσιμάδες με τον ΠΑΣ να πατάει καλύτερα, έχοντας σημαντικές ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα. Προς το παρόν προηγείται χάρις σε γκολ του Καρίμ Σολτάνι από το 22ο λεπτό.

42′ Kίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη καθώς ανέτρεψε τον Μανθάτη που έφευγε γρήγορα στην κόντρα.

37′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε πήρε την κόντρα από τον Χαντάκια, βγήκε απέναντι από τον Τσέναμο αλλά έκανε κακό πλασέ και ο πορτιέρε του Παναιτωλικού μπλόκαρε την μπάλα!

30′ Μακρινό σουτ του Κόντε, η μπάλα ψηλά άουτ. Δοκιμάζει αρκετά συχνά τα πόδια του ο επιθετικός του ΠΑΣ Γιάννινα.

28′ Ο Κόντε θέλησε να αιφνιδιάσει τον Τσέναμο από το κέντρο, αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

22′ ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Μπουκουβάλας έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, ο Σολτάνι πήρε πρώτα ένα κοντρόλ και με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Τσέναμο που δεν μπορούσε να αντιδράσει!

15′ Ο Κόντε τσίμπησε ωραία για τον Ναδάλες, αυτός έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ.

10′ Καλοχτυπημένο φάουλ του Ναδάλες, ο Μαυροπάνος δεν κατάφερε να βρει την μπάλα και να την σπρώξει προς τα δίχτυα.

6′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε έκλεψε την μπάλα, έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Ρόσα έβαλε την κόντρα και παραχώρησε κόρνερ.

Στον πάγκο οι Κυριακίδης, Μοράρ, Βακράκος, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Μαρκόφσκι, Μ. Ροντρίγκες.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Τσέναμο, Μύγας, Μαρινάκης, Χαντάκιας, Μιχάι, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ρότσα, Ντίας, Ρόσα, Μάζουρεκ.

Στον πάγκο οι Γιαννίκογλου, Κοζορώνης, Μπετρά, Τζημόπουλος, Γαρουφαλιάς, Ροντρίγκες, Καρανίκας.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μαυροπάνος, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Λίλα, Μανθάτης, Σολτάνι, Γιάκος, Κόντε.