Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Α.Ο. Ξάνθη (1-0) Παναιτωλικός

Λήξη του α’ ημιχρόνου με την Ξάνθη να προηγείται δίκαια του Παναιτωικού 1-0 με το γκολ του Κάστρο. Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένουμε το δεύτερο ημίχρονο που θα κρίνει πολλά για την 5η θέση του πρωταθλήματος.

45′ Ευκαιρία για την Ξάνθη! Φάση-καρμπόν με αυτή του γκολ, αλλά από την άλλη πλευρά, με τον Κάστρο να παίρνει εκ νέου την κεφαλιά, αλλά ο Κυριακίδης κατάφερε να αποκρούσει

44′ Κίτρινη κάρτα στον Άργκους για φάουλ στον Τριάδη

39′ Κίτρινη κάρτα στον Ιταμπέλ

37′ Προσπαθεί να ισορροπήσουν οι φιλοξενούμενοι, αλλά είναι φανερό ότι η Ξάνθη πατάει καλύτερα

30′ Με αρκετό κόπο απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναιτωλικού

30′ Νέο φάουλ υπέρ της Ξάνθης κοντά στην περιοχή του Παναιτωλικού

Στο 22′ είδε κίτρινη κάρτα ο Μάρκος Πάουλο για φάουλ που έκανε

23′ ΓΚΟΛ Η ΞΑΝΘΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΣΤΡΟ ΚΑΙ 1-0! Άψογη εκτέλεση φάουλ του Τριάδη και πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής ο Κάστρο, που με κεφαλιά ανοίγει το σκορ. Δίκαιη εξέλιξη βάσει της εικόνας του ματς

18′ Χέρι μέσα στην περιοχή από τον Μάρκος Πάουλο! Ο παίκτης του Παναιτωλικού έκανε κακό κοντρόλ και η μπάλα βρήκε στο υπερβολικά απλωμένο χέρι του μέσα στην περιοχή και σταματά την πορεία της. Μπορούσε να δοθεί πέναλτι

14′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Γύρισμα του Μπαξεβανίδη από δεξιά που βρίσκει τον Κάστρο αμαρκάριστο στην περιοχή, αλλά στο σουτ που επιχείρησε του είπε «όχι» ο Κυριακίδης!

12′ Καίρια παρέμβαση του Μάρκος Πάουλο στον Ντουρίτσκοβιτς

8′ Φάουλ του Ιταμπέλ στον Μεχία που σήκωνε και κάρτα. Παρατηρήσεις από τον ρέφερι

3′ Σουτ του Ιταμπέλ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβάρνας, Σιλά – Μεχία, Ντε Λούκας – Τριάδης, Ντουρίτσκοβιτς, Μπρίτο – Κάστρο

Στον πάγκο της Ξάνθης: Γκαραβέλης, Λουσέρο, Γέντρισεκ, Μελιόπουλος, Κασάδο, Φασίδης, Καμαρά

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης – Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης – Μάρκος Πάουλο, Μπεχαράνο – Ντίας, Ρόσα, Ιταμπέλ – Μοράρ

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Κουσιάδης, Χαντάκιας, Μπράβο, Γιαννιώτης, Βασιλούδης, Κλέσιο, Γουίλιαν Μπαρμπόσα