Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Απόλλων Σμύρνης (1-0) Παναιτωλικός

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους (αυτογκόλ του Μπαρμπόσα) να ανοίγουν το σκορ δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

45′ ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ! Έπειτα από κόρνερ του Ναδάλες, ο Μπαρμπόσα πήρε την κεφαλιά όμως άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

40′ Σουτ του Στόουκς μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Ναδάλες.

29′ Γύρισμα του Κονέ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ. Φωνές για κόρνερ από τους παίκτες του Απόλλωνα, όμως ο Κυριακίδης φάνηκε να βρίσκει την μπάλα αφού πρώτα είχε βγει.

27′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μάζουρεκ, που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον προσαγωγό, πέρασε ο Βασιλούδης

23′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ρόσα έσπασε στον Ντίας, που μπήκε στην περιοχή, όμως ο Ναδάλες του πήρε την μπουκιά απ΄ το στόμα και με προβολή έστειλε την μπάλα δίπλα απ’ την εστία.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.

21′ Σουτ του Ναδάλες εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Αλμπάνης μπήκε στην περιοχή επιχείρησε να αιφνιδιάσει τον Κυριακίδη σουτάροντας στην κλειστή γωνία, όμως ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού έδιωξε με το πόδι.

15′ Σέντρα του Ναδάλες, η μπάλα κόντραρε και πήρε πορεία προς την εστία, όμως ο Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για τράβηγμα στον Αλμπάνη.

13′ Τελική για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ρόσα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

9′ Ο Στάθης και πάλι με δυνατό πλάγιο γέμισε στην περιοχή του Παναιτωλικού, όμως ο Κυριακίδης ήταν σε ετοιμότητα.

5′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ βγήκε απέναντι στον Χουάντερσον, όμως δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο γκολκίπερ του Απόλλωνα μάζεψε με διπλή προσπάθεια.

2′ Ο Στάθης με ένα δυνατό πλάγιο έφερε την μπάλα στην περιοχή του Παναιτωλικού, όμως το γύρισμα του Κονέ από τα δεξιά κατέληξε άουτ.

Απόλλων (Γιώργος Παράσχος): Χουάντερσον, Στάθης, Ζησόπουλος, Κύργιας, Ναδάλες, Παπάζογλου, Τσουκαλάς, Κονέ, Μενδρινός, Αλμπάνης, Στόουκς

Στον πάγκο: Τσόβιτς, Σιατραβάνης, Ανιέτε, Καστιγιέχος, Χουάρες, Ντεβέσα, Αλίβοντιτς

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μύγας, Μιχάι, Άργκους, Μαρινάκης, Μπεχεράνο, Ντίας, Μάζουρεκ, Ρόσα, Μπαρμπόσα, Μοράρ

Στον πάγκο: Σταματόπουλος, Κλέσιο, Βασιλούδης, Γιαννιώτης, Ιταμπέλ, Μπράβο, Χαντάκιας