Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Αστέρας Τρίπολης (2-1) Παναιτωλικός

Μέσα σε μια στιγμή ζήσαμε δυο ζωές, αυτή του Παναιτωλικού που έδειχνε να έχει ζωή και αυτή του Αστέρα που μέσα σε μερικά λεπτά έφερε τα πάνω κάτω. Δείτε τις καλύτερες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου:

ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-1! Ο Μάσα με άψογη εκτέλεση πέναλτι νίκησε τον Κυριακίδη και οι γηπεδούχοι κάνουν την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά

Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Καλογερόπουλος έδωσε αρχικά φάουλ υπέρ του Αστέρα ελάχιστα έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά στη συνέχεια, ύστερα από συνεννόηση με τον βοηθό, έδειξε την άσπρη βούλα.

33‘ Τελική ύστερα από αρκετά λεπτά για τον Αστέρα. Ο Ιγκόρ έπιασε σουτ από απόσταση και ο Κυριακίδης μπλόκαρε δίχως να δυσκολευτεί.

12‘ Απειλεί ο Αστέρας με τον Μάσα. Ο Μανιάς έστρωσε στον Αργεντινό, που έπιασε δυνατό και ευθύβολο σουτ, αλλά ο Κυριακίδης απομάκρυνε τον κίνδυνο

9′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1! Ωραία μπαλιά του Ρόσα προς τον Μουνιός που, αρχικά, στόπαρε ωραία και στη συνέχεια ολοκλήρωσε πολύ ωραία τη φάση νικώντας τον Ντοναρούμα.

8′ Πρώτη απειλή από τον Αστέρα. Ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, η μπάλα έφθασε στον Μανιά και η μπάλα κόντραρε σε σώματα και απομακρύνθηκε

Αστέρας Τρίπολης (Δ. Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Ιγκόρ Σίλβα, Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Δημούτσος, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα και Μανιάς.
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Χαμντανί, Καλτσάς, Ιγκλέσιας, Φαρίνια, Ιωαννίδης.

Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Μύγας, Χαντακιάς, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Πάουλο, Φάρλεϊ, Μουνιός, Κλέσιο και Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο για τον Πανατιωλικό: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Καμαβουάκα, Ροντρίγκες, Ρότσα, Βασιλούδης, Μάλης