Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Απόλλων Σμύρνης

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Παναιτωλικό να έχει στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού τον έλεγχο, ψάχνοντας παράλληλα για το γκολ κάτι που ήρθε στο 36ο λεπτό με ωραίο σουτ του Ντίας μέσα από τη μικρή περιοχή του Τσόβιτς.

44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρας βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας του Απόλλωνα, έκανε την κεφαλιά αλλά ο Τσόβιτς του είπε «όχι» και κράτησε την ομάδα του στο ματς!

41′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό.

37′ Ο Κονέ έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, η μπάλα είχε πορεία προς την εστία αλλά σταμάτησε στο σώμα του Μιχάι και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.

36′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Μετά από δυνατή εκτέλεση πλαγίου του Μύγα, ο Μαρκόφσκι έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, ούτε ο Κύργιας αλλά ούτε και ο Μπιτζιμίν κατάφεραν να διώξουν και ο Ντίας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Τσόβιτς για το 1-0.

33′ Σουτ του Λόπες, η μπάλα ψηλά άουτ.

31′ Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Mάζουρεκ.

25′ Ο Μύγας προσπάθησε να φύγει στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα αλλά έκανε κακό κοντρόλ και στη συνέχεια υπέπεσε σε φάουλ στον Κούρο. Στην αρχή της φάσης πάντως ο Μύγας ήταν εκτεθειμένος αλλά ο βοηθός δεν το είδε.

24′ Νέα σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Καστιγέχος.

21′ Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Καστιγέχος.

8′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μιχάι πετάχτηκε και έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

4′ Ωραία μπαλιά του Μιχάι στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, ο Ντίας έκανε την προβολή αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.

3′ Πέσιμο του Ρόσα στην περιοχή, «παίζετε» λέει ο διαιτητής. Δεν υπάρχει κανένα πέναλτι!

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρίσκονται οι Χουάντερσον, Ντάσιος, Σιατραβάνης, Ελμπάζ, Μάατσι, Ανιέτε, Μπαρτολίνι.

Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Μπιτζιμίν, Κούρος, Παπάζογλου, Χουάρες, Μενδρινός, Κονέ, Αλμπάνης, Καστιγέχος.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Τσέναμο, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Μπράβο, Βασιλούδης, Χαντάκιας, Μοράρ, Γιαννιώτης.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Κλέσιο, Μόρας, Μιχάι, Μύγας, Μάρκος Πάουλο, Λόπες, Ντίας, Μάζουρεκ, Ρόσα, Μαρκόφσκι.