Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Πλατανιάς Χανίων (0-2) Παναιτωλικός

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στα Περιβόλια με τον Παναιτωλικό να κάνει… πλάκα στους παίκτες του Γιώργου Παράσχου, καθώς έχει πετύχει δυο γκολ (Ντίας, Ρόσα) , έχοντας ευκαιρίες για άλλα τόσα.

43′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-2! Ο Κλέσιο έστρωσε την μπάλα στον Μπεχαράνο, αυτός άφησε για τον Ρόσα που με φοβερό σουτ έγραψε το 2-0 υπέρ των φιλοξενούμενων

41′ Κίτρινη στον Ρότσα

38′ Απειλεί ο Παναιτωλικός και πάλι. Ο Μάρκος Πάουλο βρέθηκε λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή και τροφοδότησε τον Ντίας που με σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

37′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ, ύστερα από ταχύτατη αντεπίθεση της ομάδας του, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και λίγο δεξιά. Μπλόκαρε ο Κοκκάλας

36′ Απειλεί ο Πλατανιάς. Η μπάλα έφθασε στον Στανισάβλιεβιτς που ήταν ολομόναχος στα δεξιά, αλλά καθυστέρησε και η σέντρα/σουτ που έκανε δεν απέφερε κάτι καλό για την ομάδα του.

35′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μπούτνικ έστρωσε στον Ντεβέσα που με το αριστερό έστειλε την μπάλα εκτός.

28′ Κοντά στο 0-2 ο Παναιτωλικός. Ο Ντίας βρέθηκε μέσα στην περιοχή και για να σιγουρέψει το γκολ έστρωσε στον Μάζουρέκ, που υπό πίεση, δεν μπόρεσε να τελειώσει καλά τη φάση και έστειλε την μπάλα εκτός.

25′ Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα έπιασε το σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και ο Κυριακίδης δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει

23′ Κίτρινη ο Μόρας για φάουλ στον Ενσικουλού. Ο παίκτης του Παναιτωλικού έδωσε το χέρι του στον διαιτητή

22′ Τελική για τον Πλατανιά. Σουτ του Πλιάτσικα από μακρυά, η μπάλα πέρασε άουτ.

19′ Κι άλλη καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Ντεβέσα έκανε σόλο προσπάθεια και λίγο πριν φθάσει απέναντι από τον Κυριακίδη έμεινε από δυνάμεις, έχασε την ισορροπία του με αποτέλεσμα να κάνει κακό τελείωμα.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό για το 0-2. Σέντρα σουτ του Ρότσα, ο Μάζουρεκ που ήταν στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής έκανε την προβολή, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα. Ήταν σε αντικανονική θέση ο Αργεντινός, αλλά ο βοηθός δεν έδειξε κάτι.

14′ Απειλεί ο Πλατανιάς. Ο Ενσικουλού έκανε «τσαφ» μέσα στην αντίπαλη περιοχή και δεν άφησε τον Ντεβέσα να «μπει» στη φάση και ο Μαρινάκης έδιωξε με τάκλιν.

12′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 0-1! Έπειτα από κακό διώξιμο του Στανισάβλιεβιτς που ήταν εντός της περιοχής, ο Μάζουρεκ έκλεψε την μπάλα και στη συνέχεια έγινε κάτοχός της ο Ρόσα, που νικήθηκε από τον Κοκκαλά και ο Ντίας από κοντά άνοιξε το σκορ

4′ Υποψία φάσης για τον Πλατανιά. Ο Στάθης εκτέλεσε πλάγιο και η μπάλα έμεινε μέσα στην περιοχή αφού οι παίκτες του Παναιτωλικού μπερδεύτηκαν. Ο Κυριακίδης τελικά έδωσε τη λύση

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Δημούτσος, Στανισάβλιεβιτς, Κοροβέσης, Στάθης, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Πριντέτα, Ενσκικουλού, Ντεβέσα, Μπούντνικ

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κασωτάκης, Αγγελόπουλος, Πατράλης, Γκρζέλτσακ, Κρος, Παπανικολάου, Στόιτσεφ

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Ρότσα, Μόρας, Μιχάι, Μαρινάκης, Μπεχαράνο, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Ντίας

Στον πάγκο: Τσέναμο, Μαρκόβσκι, Χαντάκιας, Μπράβο, Τσοκάνης, Λόπες, Μοράρ