Β’ Εθνική: Εκτός έδρας ήττα του Α.Ο. Αγρινίου από τον Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Νίκη για τον Χαρίλαο

Για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στο κλειστό των Νέων Μουδανιών από τον Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου με σκορ 63 – 54.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα μας να μειώνει στους 9 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο φτάνοντας στη νίκη με το τελικό 63 – 54.

Δεκάλεπτα: 22 – 8, 17 – 9, 7 – 20, 17 – 17.

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης – Θεοδώρου.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Ευριπίδης Μελετιάδης): Αμπατζίδης 4(1), Τσιμπής 13(2), Λαζαρίδης, Τζουβάρας 7(1), Μαυρίδης 2, Μυλωνίδης 7(1), Κιγμέτογλου 3, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 7, Δανάκης 16(2).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 16(2), Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 5, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 2, Κυριλής Δ. 2, Τάσσος 4, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 7, Σταύρου, Ρέντζιος, Τάγκας 2.

Επιστροφή στις νίκες και στη κορυφή για την ομάδα μας που επικράτησε των Α.Σ.Μαχητών Πεύκων με 77-62 για την 23η αγωνιστική. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ερμή Λαγκαδά.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου – Α.Σ.Μαχητές Δόξας Πεύκων 77-62

Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος

Δεκ: 15-15 23-14 12-15 27-18

Γ. Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου: (Δημητριάδης) Γυφτάκης 2, Βουρνάς 6, Λειβαδάς, Ντόβας 7(2), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 13(1), Περρωτής 3, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 9(1), Αδαμόπουλος 5, Πολίτης 23(2).

Α. Σ. Μαχητές Δόξας Πεύκων: (Γεροφώτης) Βογιατζής 11(3), Ζάχαρης, Αρνίδης 2, Δήμας 22(3), Παπαδόπουλος 2, Χατζημιχαηλίδης 2, Στόλης, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 4, Βαγιάτης 2, Βαιντερλής 5, Βελισσαρίου 10(1).