Β’ Εθνική: Νίκη για τον Α.Ο. Αγρινίου στις Σέρρες

Για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου κέρδισε στις Σέρρες τους Ίκαρους με σκορ 80 – 67 και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας φτάνοντας στους 43 βαθμούς.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και στο φινάλε οι γηπεδούχοι προηγούνταν με 28 – 27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πήρε προβάδισμα και πήγε στο ημίχρονο με διαφορά 6 πόντων.

Η διαφορά αυτή διατηρήθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο και στην τελική αντεπίθεση των γηπεδούχων οι παίκτες μας είχαν “απάντηση” φτάνοντας στη νίκη με το τελικό +13.

Επόμενος αγώνας είναι αυτός με το Φίλιππο Βέροιας την Κυριακή 14 Απριλίου στις 5 το απόγευμα στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου, σε ένα παιχνίδι που περιμένουμε τους φιλάθλους να σταθούν δίπλα στους παίκτες μας για να πετύχουν μία ακόμα νίκη, που θα φέρει την ομάδα μας ένα “βήμα” πιο κοντά στο στόχο της.

Δεκάλεπτα: 28 – 27, 10 – 17, 14 – 14, 15 – 22.

Διαιτητές: Φουτζήλας – Τζιοπάνος.

Α.Ο.Κ. ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Κώστας Σίσκος): Κάτος, Σιδερίδης 9(3), Γεωργιανός 12(3), Δαλαγκόζης 3(1), Παπαδόπουλος 8, Καραμπέκης 9(1), Θολιώτης 6, Φώτογλου 9(1), Κακιούζης 11.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Μπερερής 7, Μιχάλογλου 22(3), Καπινιάρης 11(1), Χρήστου, Τσάτας 2, Σταμούλης, Γκρέκας 8, Μήτσου 13(2), Ψαράς 3(1), Σταμίρης.