Χάβος: «Πολλά ατομικά λάθη, βαρύ σκορ που μας αδικεί» – Ουζουνίδης: «Ευχαριστημένος από διάθεση και θέληση παρά την κούραση»

Ο τεχνικός του Παναιτωλικού, Μάκης Χάβος, στάθηκε στα πολλά λάθη της ομάδας του στις μεταβιβάσεις, τα οποία έφεραν τη βαριά ήττα με σκορ 4-0 από τον Παναθηναϊκό.

«Στο πρώτο ημίχρονο σταθήκαμε πολύ καλά, ήμασταν ανταγωνιστικοί απέναντι σε έναν αντίπαλο με μεγάλη ποιότητα. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως χάσαμε πολλές φορές τη μπάλα, κάναμε σοβαρά λάθη στις μεταβιβάσεις μας και έτσι οι παίκτες του Παναθηναϊκού κατάφεραν να μας κλέψουν τη μπάλα και να δεχθούμε γκολ. Κάναμε πολλά ατομικά λάθη και τελικά χάσαμε με ένα πολύ βαρύ σκορ, το οποίο δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα μας απόψει», ανέφερε ο Μάκης Χάβος στην κάμερα της Nova μετά τη λήξη της αναμέτρησης.

Ευχαριστημένος από τη διάθεση και τη θέληση των ποδοσφαιριστών του στον αγώνα με τον Παναιτωλικό (4-0) παρουσιάστηκε ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Μαρίνος Ουζουνίδης.

Η δήλωση του 48χρονου προπονητή στην κάμερα της Nova: «Περίμενα ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, καθώς ο αντίπαλος είναι καλή ομάδα και εμείς είχαμε καταναλώσει πολλή ενέργεια στον αγώνα Κυπέλλου της Τετάρτης με τον Αστέρα Τρίπολης. Νομίζω ότι αυτό φάνηκε ειδικά στους μεσοεπιθετικούς μας στο πρώτο ημίχρονο, καθώς δεν είχαμε φρεσκάδα και ενέργεια. Δυστυχώς υποχρεωθήκαμε να κάνουμε δύο αναγκαστικές αλλαγές.

Κάναμε κάποιες αλλαγές στο ημίχρονο, μιλήσαμε και είπαμε ότι πρέπει να δώσουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε στην επανάληψη, προκειμένου να κερδίσουμε αυτό το σημαντικό για εμάς παιχνίδι. Καταφέραμε να βάλουμε ένα γκολ, έκανε και μια σπουδαία επέμβαση ο τερματοφύλακας μας, μετά πετύχαμε κι ένα δεύτερο τέρμα και κάπου εκεί το ματς άνοιξε και βρήκαμε ευκαιρίες για ακόμα περισσότερα γκολ.

Είμαι ευχαριστημένος από τη διάθεση και τη θέληση που έδειξαν τα παιδιά, θέλουμε ακόμα να βελτιώσουμε κάποια πράγματα. Σιγά σιγά θα έρθει και η καλή εικόνα που περιμένουμε. Έχουν επιστρέψει κάποιοι ποδοσφαιριστές και έχει αλλάξει λίγο και το στιλ παιχνιδιού μας στις τελευταίες αναμετρήσεις, οπότε βγαίνουν κάποιες φάσεις όπως τις θέλουμε πολύ πιο εύκολα λόγω της ικανότητας, της τεχνικής και της ευφυϊας αυτών των παικτών».