Α2 Μπάσκετ Ανδρών: Ο Απόλλων Πάτρας περιμένει αντίπαλο για… άνοδο στην Basket League!

Ο Απόλλων Πάτρας είναι η πρώτη ομάδα που παίρνει το εισιτήριο για τους τελικούς των πλέι οφ, καθώς επικράτησε στην Πάτρα με 84-74 του Ηρακλή κάνοντας το 3-1.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ήθελε πάση θυσία το ”διπλό” για να ξαναστείλει τη σειρά στο Ιβανώφειο.

Οι γηπεδούχοι όμως παρότι ήταν πίσω στο σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου (39-41), έβγαλαν αντίδραση στο τρίτο δεκάλεπτο. Με τρία συνεχόμενα τρίποντα από τον Δημήτρη Χείλαρη, πήραν μια διαφορά ασφαλείας την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος (84-74).

Έτσι, ο Ηρακλής για δεύτερη σερί χρονιά χάνει την άνοδο σε αντίθεση με τον Απόλλων που περιμένει πλέον να μάθει τον αντίπαλο του.