Football League 2: Κι άλλη εκτός έδρας νίκη για το Νέο Αμφίλοχο

Ένας πολύ καλός ο Νέος Αμφίλοχος ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο -σε έναν πολύ κακό αγωνιστικό χώρο- κατάφερε και πήρε την νίκη με 1-0 απέναντι στον Σκουφά Κομποτίου με ένα γκολ στο 60′ από τον Α. Τσιούνη με ατομική ενέργεια και πλασέ μέσα από την περιοχή φεύγοντας με τους τρεις βαθμούς από έναν ακόμα εκτός έδρας αγώνα συνεχίζοντας για μια ακόμη αγωνιστική την ανοδική και εντυπωσιακή του πορεία προς την κορυφή του 3ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Οι φίλαθλοι που ακολούθησαν τον Νέο Αμφίλοχο σε έναν ακόμα εκτός έδρας αγώνα δεν σταμάτησαν λεπτό να εμψυχώνουν τους ποδοσφαιριστές με το τραγούδι και το ζεστό χειροκρότημά τους.