SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Π.Α.Ο.Κ.

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τον Π.Α.Ο.Κ. να παίρνει -ίσως το σημαντικότερο- το τρίποντο της νίκης με ανατροπή που σημείωσε στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου, ενώ ο Παναιτωλικός είχε ανοίξει λίγο πριν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαϊροβιτς.

89′ Σέντρα-σουτ του Μανά, έδωιξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.

87′ Εκτέλεση κόρνερ του Μπίσεσβαρ, ο Κρέσπο έπιασε την κεφαλιά προς τα πίσω αλλά δεν βρήκε εστία.

87′ Ενρίκε αντί Ζαμπά για τον Π.Α.Ο.Κ.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπά που τράβηξε τον Τσοκάνη.

81′ Ο Άκπομ πιάνει κεφαλιά, κερδίζοντας στον αέρα τον Μιχάι από σέντρα του Μπίσεσβαρ, η μπάλα έξω.

80′ Γκούγκα αντί Μάρκος Πάουλο

77′ Μίσιτς αντί Ολιβέιρα. Λάθος υπόδειξη οφσάιντ νωρίτερα σε βάρος του Μπαϊροβιτς.

74′ Ο Τσοκάνης στη θέση του Ντίας.

71′ Από το κόρνερ του Μπίσεσβαρ ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά, ο Σφιντέρσκι δεν μπορεί από κοντά.

69′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα, να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά.

Ο Λουσέρο αντί του Τσιγγάρα.

69′ Φάουλ κερδίζει ο Ολιβέιρα.

Από την εκτέλεση του Μπίσεσβαρ κεφαλιά ο Μάτος που γυρνάει το ματς σε τρία λεπτά.

67′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Μάτος με κεφαλιά.

66′ Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

65′ Κεφαλιά του Άκπομ, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

Από αριστερά από 35 μέτρα ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, κεραυνοβολεί τον Γιαννακόπουλο για το 1-1.

64′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ απίστευτο ο Βιεϊρίνια ξανά.

63′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ που πιέζει για την ισοφάριση.

62′ Ο Μάτος σκοράρει, αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει λόγω οφσάιντ (ξεκάθαρο).

60′ Σφιντέρσκι αντί Λημνιού.

57′ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, από πλάγια δεξιά. Ο αρχηγός του δέχτηκε κίτρινη για διαμαρτυρία.

Ο σέντερ φορ του Παναιτωλικού στέλνει στην άλλη γωνία τον Πασχαλάκη και ευστοχεί.

55′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς

54′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Το κερδίζει ο Ντίας από τον Κρέσπο.

50′ Ο Άκπομ κάνει επιθετικό φάουλ στον Μιχάι. Διαμαρτυρίες από Λουτσέσκου και Κωνσταντινίδη.

48′ Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κρατήσει περισσότερο κατοχή στην εκκίνηση του β’ μέρους.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να έχει ως σημαντικότερη ευκαιρία την κεφαλιά του Μάρκος Πάουλο στο 110 λεπτό της συνάντησης.

45+2′ Σύγκρουση στον αέρα του Μάτος με τον Γιαννακόπουλο.

43′ Μια βαθιά μπαλιά του Αμαράλ, κόπηκε εύκολα από την άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Λουτσέσκου φόρεσε το γουρλίδικο σκουφάκι του πριν λίγο.

40′ Το ματς έφτασε στο 40′, το 0-0 παραμένει και είναι αδύνατο να υπάρχει ρυθμός με τόσες διακοπές.

36′ Πολλή δουλειά του Μάζουρεκ στο κέντρο, κερδίζει φάουλ από τον Ολιβέιρα που βλέπει κίτρινη.

34′ Φάουλ ο Ολιβέιρα στον Μάζουρεκ.

30′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

30′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάτος.

27′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

25′ Κίτρινη ο Μπίσεσβαρ για μαρκάρισμα στον Ντίας.

23′ Εκτέλεση του Μάζουρεκ, μαζεύει ο Πασχαλάκης.

22′ Φάουλ κερδίζει ο Μανά από αριστερά από τον Βαρέλα. Υπάρχουν δυνατές μονομαχίες και ένταση.

21′ Μπαλιά του Άκπομ στον Λημνιό, δεν πρόλαβε ο τελευταίος.

20′ Στο έδαφος ο Κρέσπο από πάτημα του Μάζουρεκ, κίτρινη στον Αργεντινό.

19′ Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από αριστερά, άστοχο το γέμισμα που επιχείρησε.

Από μια κίνηση του Ολιβέιρα με τον ώμο έχει χτυπήσει ο Μάζουρεκ.

16′ Πεσμένος ο Μάζουρεκ στο τερέν.

Σωστή η υπόδειξη, όταν έκανε την κεφαλιά ο Μάτος, ο Ολλανδός ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ.

13′ Ο Μπίσεσβαρ σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετράει γιατί ο Ολλανδός είναι σε αντικανονική θέση.

11′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μάρκος Πάουλο την κεφαλιά, ο Πασχαλάκης σε μια δύσκολη όσο και σωτήρια επέμβαση.

11′ Κόρνερ ο Παναιτωλικός.

9′ Ο Μάτος κερδίζει φάουλ από τον Μανά, από δεξιά έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.

7′ Στο έδαφος ο Βιεϊρίνια

6′ Έξοδος με ρίσκο του Πασχαλάκη, ο Βιεϊρίνια απομακρύνει.

6′ Φάουλ του Λημνιού στον Αμαράλ, σταματά η επίθεση του Π.Α.Ο.Κ.

4΄Φάουλ κερδίζει ο Λημνιός από τον Αμαράλ.

2′ Σέντρα του Ζαμπά, η μπάλα από καραμπόλες έφτασε στον Άκπομ που σούταρε έξω.

2′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

Π.Α.Ο.Κ.: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιειρίνια, Ολιβέιρα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Λημνιός, Άκπομ

Στον πάγκο για τον Π.Α.Ο.Κ.: Ρέι, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι,Γιαννούλης, Μίσιτς, Κάνιας, Πέδρο Ενρίκε.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάρκος Πάουλο, Μιχάι, Μάζουρεκ, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μπάιροβιτς, Μαρινάκης, Μανά, Ντίας

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Παρράς, Γκούγκα, Λιάβας, Λουσέρο