Σοβαρός τραυματισμός για Ασένσιο – Αποβολή για τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο

Ο Ισπανός άσος τραυματίστηκε σοβαρά στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης και άμεσα έγινε αντιληπτό πως πρόκειται για κάτι σοβαρό από τις αντιδράσεις του.

Άτυχος στάθηκε ο Μάρκο Ασένσιο στο φιλικό παιχνίδι της Ρεάλ Μαδρίτης με την Άρσεναλ. Ο Ισπανός άσος τραυματίστηκε σοβαρά στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης και άμεσα έγινε αντιληπτό πως πρόκειται για κάτι σοβαρό από τις αντιδράσεις του.

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις των ιατρών πρόκειται για ρήξη χιαστού στο αριστερό γόνατο χωρίς ωστόσο να έχει υποβληθεί σε εξετάσεις για να υπάρχει και η ακριβής διάγνωση.

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2 με τον Ασένσιο μέχρι και την στιγμή του τραυματισμού του να κάνει αρκετά καλή εμφάνιση και να σκοράρει την ισοφάριση της Ρεάλ σε 2-2 στο 59ο λεπτό, λίγο αργότερα πριν ο Μπέιλ είχε μειώσει σε 2-1.

Στο παιχνίδι με τα χρώματα της Άρσεναλ αγωνίστηκε και ο Παπασταθόπουλος ο οποίος αποβλήθηκε στο 40ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Οι κανονιέρηδες είχαν προηγηθεί με 2-0 με πέναλτι του Λακαζέτ και γκολ του Ομπαμεγιάνγκ.