Super League-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) ΠΑΣ Λαμία 1964

Τέλος του παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα χάρη σε γκολ του Βλαντ Μοράρ από την άσπρη βούλα. Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ δεν κατάφερε να αντιδράσει.

90’+2′ Κόκκινη ο Ασίγκμπα

90′ Ο Χαντάκιας στη θέση του Μαρινάκη

Δοκάρι για τον Παναιτωλικό με τον Ντίας.

76′ Ο Φράγκος στη θέση του Βασιλαντωνόπουλου

75′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός! Ο Μοράρ με εύσοχη εκτέλεση πέναλτι κάνει το 1-0 κόντρα στην Λαμία

70′ O Κλέσιο στη θέση του Ρότσα

Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, πέρασε ανεκμετάλλευτο

57′ Ο Κουτρομάνος στη θέση του Μπούτνικ

53′ Σουτ του Ρόσα, η μπάλα πέρασε άουτ

50′ Κίτρινη στον Αντρόνικ

Νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, έδιωξαν οι αμυντικοί της Λαμίας

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο με τις δυο ομάδες και κυρίως τους γηπεδούχους να προσπαθούν αλλά να μην καταφέρνουν να ανοίξουν το σκορ. Αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο.

44′ Ωραία ατομική ενέργεια του Μοράρ, ο οποίος «άδειασε» δύο αντιπάλους του, όμως το σουτ του κόντραρε

33′ Κίτρινη στον Μπουλουλή

26′ Ο Αντρόνικ στη θέση του Μπλάζιτς

Πιέζει ο Παναιτωλικός – Οι γηπεδούχοι έχουν ήδη κερδίσει 4 κόρνερ

21′ Κίτρινη στον Ασίγκμπα

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Άργκους, Μαρινάκης, Ρότσα, Τσοκάνης, Μοράρ, Ντίας, Βιεϊρά, Μάζουρεκ, Μπράβο

Στον πάγκο οι: Κουσιάδης, Μύγας, Νταλακούρας, Κλέσιο, Γιαννιώτης, Χαντάκιας, Βασιλούδης.

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντειλιάδης, Σελίμ, Κουκολής, Ασίγκμπα, Ακόστα, Μπουλουλής, Μπούντνικ, Τσούκαλος, Μπλάζιτς.

Στον πάγκο οι: Μελισσάς, Πίτι, Κουτρομάνος, Πριντέτα, Παπαργυρίουυ, Αντρόνικ, Φράγκος.