Γ’ Εθνική: Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η Γ.Ε.Αγρινίου

Η Γ.Ε.Αγρινίου περνάει τον γολγοθά της αυτό το μήνα καθώς αντιμετωπίζει όλα τα φαβορί της κατηγορίας. Σήμερα αντιμετώπισε τον πρωτοπόρο Φίλιππο Βέροιας και παρά την μεγάλη προσπάθεια των παικτών της έχασε από την πολύ ποιοτική ομάδα του Coach Γκίμα με 51-74.

Ο Φίλιππος μετά το αρχικό 7-2 των γηπεδούχων βρήκε ρυθμό και επέβαλλε πλήρως την κυριαρχία του στο γήπεδο. Προηγήθηκε με 8-25. Η Γ.Ε.Αγρινίου αντέδρασε και μείωσε στο ημίχρονο σε 23-35. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 10 πόντους αλλά εκεί ο Φίλιππος είχε ψύχραιμες επιλογές στην επίθεση και με μεγαλύτερο rotation έφτασε στην νίκη με 51-74. Από τους νικητές ο Παραπούρας είχε 17 πόντους και ο Σουτζόπουλος 13 ενώ ο Καντάρκος σημείωσε 12. Από την Γ.Ε.Αγρινίου ο Μπαρούχας σημείωσε 14 και ο Σταμουλάκης 13.

Διαιτητές: Κουτσοδήμος – Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 8-17, 23-35, 41-51, 51-74

Γ.Ε. Αγρινίου (Φαράντος): Βακουφτσής, Αυφαντόπουλος, Λιοκαυτος, Σταμουλάκης 13(2), Μπαρούχας 14(2), Σαπλαούρας, Μπόσμος 8, Βασιλείου 4, Τσώλος 7, Βούλγαρης 1, Δάρλας, Μπεκατώρος 4

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, Τόκας, Τσεσμετζίδης, Τόκας, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνης 8, Μαρκοπουλος 9(2), Καβαργύρης 4, Κοθράς 11(2), Παραπούρας 17(3), Σουτζόπουλος 13(1), Καντάρκος 12