Πρόβλημα στον προσαγωγό ο Μάζουρεκ – «Βράζουν» με Μάνταλο

Ο Αργεντινός χαφ αντικαταστάθηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Ριζούπολης

Αναγκαστική ήταν σήμερα η αλλαγή του Μάζουρεκ. Η πρώτη εκτίμηση για τον μέσου του Παναιτωλικού είναι πως έχει υποστεί ένα πρόβλημα στον προσαγωγό. Η κατάστασή του θα ξεκαθαρίσει αύριο.

«Βράζουν» με Μάνταλο

Στον Παναιτωλικό έχουν πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τις σημερινές αποφάσεις του διαιτητή και των βοηθών του

Με πολλά και δικαιολογημένα παράπονα από τις αποφάσεις του ρέφερι Μάνταλου, έφυγαν σήμερα τα «καναρίνια» από τη Ριζούπολη. Τα οποία και μετέφεραν στο διαιτητικό τρίο. Οι «κυανοκίτρινοι» στάθηκαν στον καταλογισμό του πρώτου γκολ όπου υπάρχει φάουλ στον Ρόσα και στην κόκκινη που δεν είδε ο Στόουκς. Όπου ναι μεν έγινε αντιληπτή η παράβασή του, αλλά τιμωρήθηκε με κίτρινη και όχι με αποβολή. Ξέχωρα από διάφορα «ανάποδα» φάουλ.

Παράλληλα στον Παναιτωλικό έχουν να λένε και για τις καθυστερήσεις που κρατήθηκαν, στο φινάλε όταν και η ομάδα πίεζε για την ισοφάριση. Υποδείχθηκαν μόλις 3′, ενώ μόνο ο Χουάντερσον στο 2-1 έμεινε για ένα με δύο λεπτά στον αγωνιστικό χώρο. Έτσι μαζί με τις αλλαγές και τα δύο γκολ που σημειώθηκαν σε αυτό το διάστημα, προφανώς και χαρακτηρίζονται λίγες.