SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-2) Ατρόμητος Αθ. (Φωτό)

Το παιχνίδι στο Αγρίνιο ολοκληρώθηκε με τον Ατρόμητο Αθηνών να φεύγει με το τρίποντο της νίκης από την έδρα του Παναιτωλικού ξεκινώντας με το δεξί το φετινό πρωτάθλημα της Super League.

Κόρνερ για τον Παναιτωλικό που παίζει τα… ρέστα γτου

90’+1′ Ο Καρασαλίδης στη θέση του Κουλούρη.

Φάουλ σαν κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

84′ Ο Βακράκος στη θέση του Μανά.

80′ Κίτρινη για τον Μάρκος Πάουλο.

76′ Γκολ 1 -2 –  Σέντρα του Γιαννούλη, ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

72′ Κίτρινη στον Μπουσούλατζιτς για φάουλ στον Μάζουρεκ.

Όπως, αναφέρει και ο Γιώργος Ντυμένος ο βοηθός άφησε τον Γιαννούλη περίπου 2,5 μέτρα να παίξει την μπάλα και οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα.

67′ Ο Βασιλούδης στη θέση του Λιάβα.

66′ Ο Μούγιακιτς στη θέση του Ούμπιδες.

65′ Ο Μπρούνο στη θέση του Μανούσου.

65′ Σουτ του Μανούσου, η μπάλα πέρασε άουτ. Καλό σουτ.

64′ Κεφαλία του Χατζηισαϊα, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία του Παναιτωλικού.

60′ Ο Κυριακίδης έκανε λάθος, η μπάλα έφτασε στον Μανούσο, όμως ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού διόρθωσε το λάθος του.

49′ Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

48′ Κεφαλιά του Βασιλακάκη μετά από σέντρα του Γιαννούλη, η μπάλα πέρασε άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να καταφέρνει να ισοφαρίσει από τα έντεκα βήματα φέρνοντας το ματς στο 1-1. Αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το δεύτερο 45λεπτο.

45’+1′ Κίτρινη στον Μανούσο.

42′ Γκολ 1-1! –  Ο Μάζουρεκ ευστόχησε από την άσπρη βούλα.

41′ Ο Μανά βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου, ο Ρισβάνης φάνηκε να τον τραβά και καταλογίστηκε η εσχάτη των ποινών

Πέναλτι για τον Παναιτωλικό.

36′ Γκολ! 0-1 – Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το φάουλ, ο Κουλούρης βρήκε την μπάλα, εκείνη κόντραρε και πάνω στον Ερικσον και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη.

34′ Νεα καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, αλλά το σουτ του Σάκιτς από καλή θέση, έδιωξε ο Κυριακίδης σε κόρνερ.

32′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν ο Μανούσος είδε την κίνηση του Γιαννούλη που «τρύπησε» την άμυνα του Παναιτωλικού, «έστρωσε» στον Σάκιτς, ο οποίοε όμως από κοντά πλάσαρε άουτ.

30′ Σουτ του Βασιλακάκη, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

27′ Σουτ του Λιάβα από καλό σημείο, ο Μέγιερι μπλόκαρε.

25′ Κίτρινη στον Γιαννούλη για φάουλ στον Μανά.

24′ Κίτρινη στον Μανά για φάουλ στον Γιαννούλη.

22′ Ο Μανούσος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, μπήκε στην περιοχή του Παναιτωλικού, πλάσαρε, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουθσε με τα πόδια.

18′ Κίτρινη στον Ντίας για φάουλ στον Χατζηισαία

15′ «Χλιαρό» σουτ από τον Μπουσούλατζιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.

7′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Μάνα έκανε πολύ ωραία ενέργεια, σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μέγιερι έδιωξε σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία.

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο είναι οι: Θεοδωράκης, Μούγιακιτς, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Νάτσος, Γαρουφαλιάς, Φελίπε Μπρούνο

Στον πάγκο του Παναιτωλικού είναι οι: Γιαννακόπουλος, Χαντάκιας, Λουίς Ρότσα, Βασιλούδης, Βακράκος, Αγροδήμος, Μπελεβώνης

Οι Περιστεριώτες με σχηματισμό 4-2-3-1, καθώς ξεκίνησαν με τον Μέγιερι στο τέρμα, τους Σάκιτς, Χατζηισαία, Ρισβάνη, Γιαννούλη στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, τους Μάντσον, Μπουσούλατζιτς στο «6»-«8», τους Ούμπιδες, Μανούσο στα άκρα, τον Βασιλακάκη κεντρικό χαφ και τον Κουλούρη στο «κεφάλι».

Τα «καναρίνια» θα ξεκίνησαν με το κλασικό τους 4-1-4-1, όπου ο Κυριακίδης θα βρίσκεται κάτω από τα γκολπόστ, οι Μαρινάκης, Μιχάι, Αργκους, Τσοκάνης στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά, ο Ερικσον στο «6», οι Μάρκος Πάουλο, Λιάβας εσωτερικοί, οι Μανά, Μάζουρεκ στα άκρα και ο Ντίας στην κορυφή της επίθεσης.