SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Ο.Φ.Η. (Φωτό)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Παναιτωλικού με το γκολ του Βλάντ Μοράρ να χωρίζει τις δυο ομάδες. Ομολογουμένως, μιλάμε για ένα πολύ δυνατό ματς με τους φιλοξενούμενους στον πάγκο να προκαλούν τους φιλάθλους της ομάδας του Αγρινίου.

Πεντακάθαρο το γκολ του Παναιτωλικού, όπως σωστή η απόφαση να μην δώσει πέναλτι ο Γρατσάνης στην πτώση του Βουό.

45+4′ Τέλος πρώτου μέρους, με τον Παναιτωλικό να προηγείται 1-0 με το γκολ του Βλαντ Μοράρ. Ο ΟΦΗ σε πολύ κακή βραδιά με εξουδετερωμένο τον Νέιρα, ο ΟΦΗ, δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει το τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, αφού έπεσε, μάλλον μόνος του, όπως έδειξε το ριπλέι.

45′ Νεύρα μεταξύ Άργκους και Νέιρα για σκληρό μαρκάρισμα του πρώτου. Πάει να ξεφύγει το ματς. Κίτρινη και για τους δύο. Ο ΟΦΗ έφτασε τις πέντε κάρτες.

40′ Αποβάλλεται ο Νίκος Παπαδόπουλος που είναι έξαλλος με την απόφαση του διαιτητή, να μην δώσει πέναλτι.

38′ Ο Βουό θα δει κίτρινη κάρτα, γιατί σε τετ-α-τετ με τον Κυριακίδη, τον αποφεύγει, αλλά ο Γρατσάνης θεωρεί πως ο Ιβοριανός κάνει θέατρο.

35′ Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεγιάδο.

32′ Διακοπή στο ματς, άνοιξαν οι βάνες για το πότισμα στο γήπεδο του Αγρινίου.

31′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ.

29′ Παπαστεριανός αντί Αργυρόπουλου πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

23′ ΓΚΟΟΟΛ ο Μοράρ ανοίγει το σκορ. Ο Μαρινάκης κάνει κούρσα από δεξιά και ο Ρουμάνος από οριακή θέση (ίσως και ακάλυπτος) κάνει το 1-0 με δεξί πλασέ.

20′ Κίτρινη στον Μπολάκη, για καθυστερημένο μαρκάρισμα στον Γουίλιαν Μπαρμπόσα

19′ Ο Μοράρ το πρώτο σουτ του αγώνα, με το δεξί, έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Στρέζου.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάζουρεκ.

13′ Σέντρα του Πλατέλλα από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.

6′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

Η ενδεκάδα του Ο.Φ.Η.: Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Μπολάκης, Νέιρα, Ποτουρίδης

Στον πάγκο για τον Ο.Φ.Η.: Σωτηρίου, Ντίνας, Αραβίδης, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Σάσι, Κοροβέσης

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Έρικσον, Μανά, Μάζουρεκ, Ντίας, Τσοκάνης, Μαρινάκης, Μιχάι, Μοράρ, Άργκους, Μπαρμπόσα

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Βακράκος, Λουίς Ρότσα, Αγροδήμος, Χαντάκιας, Λιάβας, Μπελεβώνης