SL1 – Γιάννης Αναστασίου: «Ο Παναιτωλικός εκμεταλλεύτηκε τα κενά κι έφτασε στο 3-0» (Video)

Ο Προπονητής της Κηφισιάς Γιάννης Αναστασίου αναφέρθηκε στο κομβικό σημείο κατά το οποίο η ομάδα του δέχθηκε το πρώτο γκολ, λίγα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου κάτι που τους επηρέασε χάνοντας την αυτοσυγκέντρωσή τους.

Πιο αναλυτικά:

«Όταν δέχεσαι το γκολ στο τέλος του πρώτου μέρους… Ένα σημείο όπου αντί να βγούμε από την πίεση, εμείς δεχόμαστε το πέναλτι. Εκεί πείραξε το μυαλό μας. Είπαμε να είμαστε ήρεμοι στο ημίχρονο γιατί υπήρχε χρόνος, όμως στο δεύτερο μέρος, παρότι φτάναμε στην περιοχή του αντιπάλου, δεν είχαμε ιδέες και καθαρό μυαλό.

Ο Παναιτωλικός εκμεταλλεύτηκε τα κενά κι έφτασε στο 3-0, ένα βαρύ σκορ για μας.

Δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια. Εμείς, δυστυχώς, είμαστε σε δύσκολη κατάσταση. Θα πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να κάνουμε αυτοκριτική και να δείξουμε πολλά περισσότερα. Θα πρέπει να έχουμε σταθερότητα στην απόδοσή μας».

Τέλος, για την επιστροφή του στο Αγρίνιο, ως αντίπαλος αυτή τη φορά, σχολίασε: «Στο Αγρίνιο, και με την πόλη και με την ομάδα «δέθηκα». Ήταν δύο όμορφα χρόνια, ο κόσμος πιστεύω ότι εκτίμησε την προσπάθεια. Τους ευχαριστώ και δημόσια».