Super League 1: Τρίποντο… παραμονής για τον Παναιτωλικό!

Ο Παναιτωλικός επικράτησε με σκορ 3-0 της Κηφισιάς στον τελευταίο αγώνα του α’ γύρου και την ξεπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα. Έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει γκολ το οποίο ήρθε στο τέλος του ημιχρόνου με πέναλτι. Το κέρδισε ο Χουάνπι από τον Λαντρ και το εκτέλεσε εύστοχα ο Πέδρο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 61’ μετά από σέντρα του Τορεχόν ο Φρεντ Ντουάρτε με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 78’ ο Μπρούνο Ντουάρτε με διπλή προσπάθεια και σουτ από πλάγια θέση διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν (86′ Στάγιτς), Λιάβας (86′ Μαυρίας), Χουάνπι (83′ Ξενιτίδης), Πέρες (57′ Μπαλντασάρα), Χατζηθεοδωρίδης, Τορεχόν, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο (82′ Ντίας).

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Λαντρ, Πέιος (λ.τ. 35′ Αντούνες), Γκόμπελιτς (69′ Παρράς), Βαφέας, Ιπαλίμπο, Σάντος (56′ Οζέγκοβιτς), Πρίτσας (46′ Ίλιεφ), Τετέι, Μπιφουμά (69′ Αντερέγκεν).

Εισιτήρια: 1.903