SL1 – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (3-0) Κηφισιά (Photos)

90’+2′ Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά! Η μπάλα έφτασε στον Αντερέγκεν, αυτός βγήκε τετ-α-τετ με τον Καπίνο και πλάσαρε, με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού να αποκρούει το πλασέ του παίκτη των φιλοξενούμενων.

90’+1′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μαυρία έπειτα από φάση διαρκείας, να στέλνει την μπάλα άουτ

87′ Φωνάζουν γρήγορα το ιατρικό τιμ του Παναιτωλικού οι παίκτες καθώς ο Μπρούνο Ντουάρτε δείχνει να μην αισθάνεται καλά. Προφανώς χτύπησε σε διεκδίκηση της μπάλας.

86′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μλάντεν, μέσα ο Στάγιτς. Εκτός και ο Λιάβας, μέσα ο Μαυρίας

82′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Ζοάο Πέδρο, μέσα ο Σέρχιο Ντίας, έξω και ο Χουάνπι μέσα ο Ξενιτίδης.

80′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά ξανά με Οζέγκοβιτς. Από κόρνερ που εκτελέστηκε ο Σέρβος προσπάθησε με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά αστόχησε εξ επαφής.

Από εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντουάρτε σούταρε, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, όμως ο αμυντικός των γηπεδούχων πήρε το «ριμπάουντ» και με πλασέ έκανε το 3-0!

78′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! Ο Μπρούνο Ντουάρτε κάνει το 3-0.

74′ Νέο φάουλ για την Κηφισιά κεφαλιά του Αντερέγκεν, άουτ.

72′ Φάουλ για την Κηφισιά από τα δεξιά.

71′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά. Εντυπωσιακή ενέργεια του Οζέγκοβιτς και σουτ από την άκρη της περιοχής, σε κόρνερ ο Καπίνο.

69′ Δυο αλλαγές για την Κηφισιά. Παρράς και Αντερέγκεν, αντί Μπιφουμά και Γκόμπελιτς.

67′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό: Πολύ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Λιάβα να κάνει το σουτ και τον Αναγνωστόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

65′ Σουτ του Χουάνπι, πάνω από τα δοκάρια.

64′ Κόρνερ για την Κηφισιά.

61′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό με τον Φρεντ Ντουάρτε! Όμορφο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Τορεχόν να κάνει τη σέντρα και τον βραχύσωμο Αργεντινό να σκοράρει με κεφαλιά για το 2-0 των Αγρινιωτών!

59′ Κίτρινη στον Ιπαλίμπο ο οποίος χτύπησε άθελα του τον Χουάνπι.

57′ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες βγαίνει από το ματς. Ο Μπαλντασάρα στη θέση του.

56′ Νέα αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Οζέγκοβιτς στη θέση του Σάντος.

56′ Ατομική ενέργεια του Μπιφουμά από τα αριστερά και κόρνερ για την Κηφισιά

54′ Aπίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά και αυτή ως μη γενόμενη. Βαθιά μπαλιά από την άμυνα ο Τετέι βγήκε στην πλάτη των αμυντικών του Παναιιτωλικού πέρασε τον Καπίνο, αλλά αστόχησε. Ήταν όμως εκτεθειμένος και δεν θα μετρήσει η φάση.

51′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Λιάβας μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου με εναέριο σουτ ο Τορεχόν έστειλε την μπάλα άουτ.

50′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρες ο οποίος μετά από υπόδειξη φάουλ έδιωξε την μπάλα μακριά.

49′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, απευθείας άουτ από την εκτέλεση του Χουάνπι.

48′ Πρώτη τελική στο δεύτερο μέρος από την Κηφισιά, με τον Μλάντεν να απομακρύνει μια σέντρα, την μπάλα να φτάνει στον Μασούρα, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ.

Με δεύτερη αλλαγή στο δεύτερο μέρος η Κηφισιά. Ο Πρίτσας έδωσε τη θέση του στον Ίλιεφ.

SL1 – Τέλος 1ου Ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Κηφισιά (Photos)

Πρώτο γκολ μετά από 217 ημέρες για τον Ζοάο Πέδρο! Ήταν το ματς με τον Λεβαδειακό όπου ο Γιάννης Αναστασίου ήταν προπονητής της ομάδας του Αγρινίου και ο Γιάννης Πετράκης του Λεβαδειακού!

45’+1′ Γκολ ο Παναιτωλικός! Ο Ζοάο Πέδρο έστειλε από την άλλη τον Αναγνωστόπουλο και άνοιξε το σκορ.

Έχει βγει κίτρινη στον Πρίτσα για το μαρκάρισμα, αλλά οι παίκτες της Κηφισιάς, διαμαρτύρονται για χέρι του Πέρες στην αρχή της φάσης.

43′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Φανταστική ατομική ενέργεια του Χουάνπι! Η φάση θα εξετασθεί προφανώς

43′ Κίτρινη στον Ματέους Σάντος

38′ Φάουλ για την Κηφισιά

34′ Αναγκαστική αλλαγή για την Κηφισιά. Θα περάσει εκτός ο Πέιος λόγω διαστρέμματος. Μέσα ο Αντούνες.

33′ Τελική για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν μέσα από την περιοχή να κάνει τραγικό σουτ και να στέλνει την μπάλα μακριά.

31′ Χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά, ως μη γενόμενη. Από φάουλ που εκτελέστηκε η μπάλα έφτασε στον Ιπαλίμπο ο οποίος “φάτσα” με τον Καπίνο βρήκε αέρα αλλά ήταν εκτεθειμένος.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Ντουάρτε που τράβηξε τη φανέλα του Τετέι.

24′ Τεράστια στιγμή για τον Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε γύρισε, ο Ζοάο Πέδρο έκανε την προβολή, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε εξ επαφής, ενώ στη συνέχεια ο Χατζηθεοδωρίδης, κέρδισε κόρνερ. Σπουδαία επέμβαση!

23′ Πρώτη τελική για την Κηφισιά. Ο Μπιφουμά με ατομική ενέργεια από τα αριστερά, γύρισε παράλληλα στην περιοχή, όμως το σουτ του Πρίτσα πήγε στα χέρια του Καπίνο. Αδύναμο το πλασέ του αρχηγού των νεοφώτιστων.

19′ Κόρνερ για την Κηφισιά τώρα μετά από επικίνδυνη σέντρα και σωτήρια προβολή του Οικονόμου.

17′ Ακόμη μια αξιόλογη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε από τα δεξιά πέρασε και έκανε τη σέντρα, η μπάλα έσκασε, έφτασε στον Χατζηθεοδωρίδη που σούταρε αλλά ήταν αδύναμη η προσπάθεια του. Στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.

13′ Κόρνερ για την Κηφισιά – Ο Καπίνο έδιωξε με γροθιές, ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα 3 με 2 όμως ο Ζοάο Πέδρο τα χάλασε στην τελική πάσα.

12′ Aπειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Λιάβας ανέβηκε και έκανε τη σέντρα στην περιοχή της Κηφισιάς, όμως ούτε ο Πέδρο ούτε και ο Χταζηθεοδωρίδης μπόρεσαν σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα.

9′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Πέρες να παίρνει την μπάλα και να σουτάρει εκτός περιοχής. Κόρνερ ο Αναγνωστόπουλος.

6′ Κόρνερ για τους Γηπεδούχους.

5′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Σε θέση έξω αριστερά με τον Χουάνπι να εκτελεί.