SL1 – Λήξη παιχνιδιού: Λεβαδειακός (0 – 0) Παναιτωλικός

Δεν κατάφεραν να βρουν γκολ οι δύο ομάδες, με τον Λεβαδειακό να είναι ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά να βολεύονται με τον βαθμό της ισοπαλίας.

17:51
Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0.
17:48
3 λεπτά οι καθυστερήσεις.
17:48
90′ Δυνατό σουτ του Παναγιώτου από πλάγια θέση, πάρα πολύ ψηλά άουτ.
17:45
88′ Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, απομάκρυναν τελικά οι αμυντικοί.
17:44
87′ Μετά από κόρνερ και άστοχη έξοδο του Γκρατερόλ, ο Βρακάς δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
17:43
7 τελικές έχει ο Λεβαδειακός, 4 ο Παναιτωλικός.
17:42
85′ Καλή η εκτέλεση του Νταμπό, αλλά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκρατερόλ.
17:41
84′ Δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμά του ο Ντίας.
17:41
84′ Πολύ όμορφη ατομική ενέργεια του Συμελίδη, πήρε φάουλ σε πολύ καλή θέση από τον Ντίας.
17:40
Η φάση τελείωσε με τον Βρακά να κάνει επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.
17:39
82′ Ο Συμελίδης πήρε το τρίτο κόρνερ του Λεβαδειακού στο σημερινό παιχνίδι.
17:37
80′ Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, με τον Συμελίδη να αντικαθιστά τον Γιαννιώτα.
17:37
80′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ζοάο Πέδρο και Μπουζούκης αντί των Καρέλη και Κολοβού.
17:36
79′ Φάουλ σε καλή θέση τώρα, υπέρ του Παναιτωλικού.
17:34
77′ Ο Λεβαδειακός συνεχίζει να πιέζει την άμυνα των φιλοξενούμενων, δείχνοντας να θέλει περισσότερο το γκολ.
17:31
74′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Δούμτσιος στη θέση του Σακό.
17:30
73′ Ο Χουάνπι μπήκε με αξιώσεις στη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει και και κόπηκε από τον Λιάγκα.
17:28
71′ Ο Γκρατερόλ δυσκολεύεται ακόμα και να στήσει την μπάλα για ελεύθερο, λόγω του δυνατού ανέμου.
17:26
69′ Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Νίκα να δίνει τη θέση του στον Σκβάρκα.
17:24
67′ Ο Λεβαδειακός πιέζει στα τελευταία λεπτά. Ο Γκρατερόλ έδιωξε σε κόρνερ μια σέντρα του Ντεντάκη.
17:23
66′ Ο Γκρατερόλ βγήκε έγκαιρα και πρόλαβε την κίνηση του Γιαννιώτα.
17:23
65′ Ο Νταμπό μπήκε στην περιοχή με καλές προϋποθέσεις για τον Λεβαδειακό και έπεσε στο χορτάρι μετά από μονομαχία με τον Χουχούμη, «παίζετε» λέει ο διαιτητής.
17:20
Ντεμπούτο στην Stoiximan Super League για τον ποδοσφαιριστή του Παναιτωλικού!
17:20
63′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Χουάνπι αντί του Σενγκέλια.
17:15
58′ Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Λεβαδειακός ισορρόπησε.
17:12
54′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Γκρατερόλ να αιφνιδιάζεται από την πορεία της μπάλας που κόντραρε μετά από σέντρα του Βρακά, αποκρούοντας με μεγάλη δυσκολία πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
17:08

Ο Παναιτωλικός είναι ανώτερος στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
17:07
51′ Μακρινό σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:06
48′ Ο Κολοβός πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού και με πλάτη προς την εστία, έκανε άστοχο τελείωμα, αφού δεν είχε καλή ισορροπία.
17:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, ενώ ο πολύ δυνατός αέρας συνεχίζει να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών.
17:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

Σε ένα παιχνίδι χωρίς καλό ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, το 0-0 δεν έχει αλλάξει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ και ο πολύ δυνατός αέρας επηρεάζει εμφανώς τους ποδοσφαιριστές. Καλύτερη έως τώρα ευκαιρία για τους γηπεδούχους αυτή του Σακό στο 5′, ενώ για τον Παναιτωλικό ο Καρέλης απείλησε στο 38′.