SL1 Playouts – Τέλος Παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-0) Ατρόμητος Αθηνών (Photos)

Τελικό σφύριγμα! Ο Παναιτωλικός επικρατεί 1-0 του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Ταμπίτζε στο 53′ και σε συνδυασμό με την ήττα της Κηφισιάς, παραμένει στην κατηγορία.

Όπως φυσικά παραμένουν και οι Περιστεριώτες.

Ένα βαθμός χωρίζει τις δυο ομάδες, 10ος ο Ατρόμητος, 11ος ο Παναιτωλικός που σημείωσε την τρίτη του σερί νίκη!

Τρομερό ντεμαράζ στο φινάλε του Πρωταθλήματος, στην πλέον κρίσιμη στιγμή!

90’+7′ Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, στην εξέλιξη της φάσης ο Τσάβες βάζει νέο μεγάλο «στοπ» στον Βαλένσια, αλλά σηκώνεται και το σημαιάκι!

90’+6′ Κόκκινη για τον Νταμπίτζε, με δεύτερη κίτρινη! Επανέρχεται η αριθμητική ισορροπία

90’+4′ Κίτρινη στον Χατζηθεοδωρίδη.

87′ Κόκκινη κάρτα στον Κούντε! Δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Χατζηθεοδωρίδη. Αυστηρή απόφαση

86′ Ο Μπακάκης αντί του Οικονόμου και ο Μπρούνο Ντουάρτε στη θέση του Χουάνπι για τον Παναιτωλικό

83′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εντυπωσιακή επέμβαση του Τσάβες στην κοντινή κεφαλιά του Βαλένσια!

81′ Κιβρακίδης αντί Τριμμάτη για τον Ατρόμητο, Τσιγγάρας αντί Πέρες για τον Παναιτωλικό.

80′ Γέμισμα του Αθανασίου, απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Τσάβες.

78′ Βγήκε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, αλλά το πέρασμα του Ζοάο Πέδρο ήταν λίγο πιο δυνατό απ’ ό, τι έπρεπε.

73‘ Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ασεβέδο, Κούεν και Βέργος εκτός, μέσα οι Βρακάς, Γιουμπιτάνα και Αντζιέλσκ

71′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούντε, διώχνει σε κόρνερ ο Τσάβες

67′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ο Χατζηθεοδωρίδης αντί του Λιάβα και ο Ζοάο Πέδρο αντί του Λομόνακο.

65‘ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.

61′ Κεφαλιά του Μαλή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, άουτ!

59′ Κίτρινη στον Ασεβέδο.

57′ Νέα στιγμή για τον Ατρόμητο, ο Τσάβες μπλοκάρει την κεφαλιά του Βέργου.

56′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Έντερ βγάζει υπέροχη κάθετη στον Βέργο, εκείνος περνά τον Τσάβες και αφού πλάσαρε, είδε τον Οικονόμου να πραγματοποιεί καταλυτική παρέμβαση

53′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Ταμπίτζε! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και πρώτη κεφαλιά του Μαλή, ο Ταμπίτζε πιάνει δεύτερη στο ύψος της μικρής περιοχής και σκοράρει από κοντά.

51′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Βέργου χωρίς καλή ορατότητα από το όριο της μεγάλης περιοχής, άουτ.

47′ Κίτρινη στον Ταμπίτζε για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

47′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Φαλτσαριστό σουτ με προϋποθέσεις από τον Ντίαζ εκτός περιοχής, κοντράρει και κόρνερ.

Τέλος στο πρώτο Ημίχρονο. Παναιτωλικός και Ατρόμητος Αθηνών πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0).

Ελάχιστες οι καλές στιγμές σ’ αυτό το πρώτο μέρος, με τον Παναιτωλικό όμως (που ήταν και σχετικά πιο απειλητικός νωρίτερα) να έχει στο φινάλε δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 1-0. Κυριαρχεί και η ένταση (τέσσερις κίτρινες).

45’+4′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Οι Αγρινιώτες βγήκαν στην αντεπίθεση και, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν απομάκρυναν πειστικά, ο Λομόνακο έπιασε σουτ με το εξωτερικό, με την μπάλα να φεύγει άουτ

44‘ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας έσπασε μεταξύ μικρής περιοχής και πέναλτι στον ολομόναχο Τορεχόν, ο οποίος εκτέλεσε με τη μία, με τον Μαρκετζάνι να αποκρούει!

37‘ Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σέντρα-σουτ του Λομόνακο, περνά άουτ. Κύριος εκφραστής των επιθέσεων των γηπεδούχων σ’ αυτό το πρώτο ημίχρονο ο Αργεντινός φορ.

33‘ Κίτρινη στον Λιάβα στην εξέλιξη της φάσης για φάουλ πάνω στον Κούεν

33‘ Καθαρίζει η άμυνα του Ατρομήτου μετά το γέμισμα του Λιάβα.

31‘ Κίτρινη στον Κούντε και φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής του Ατρομήτου

29‘ Κίτρινη στον Πέρες για σπρώξιμο στον Αθανασίου, ενώ ο αριστερός μπακ του Ατρομήτου έβγαινε στην αντεπίθεση.

24‘ Στιγμή για τον Ατρόμητο. Γέμισμα προς τον Βέργο, βγαίνει και καθαρίζει ο Τσάβες. Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν ο πορτιέρε των γηπεδούχων έχει χτυπήσει με το χέρι τον επιθετικό των «κυανόλευων» στην προσπάθειά του να διώξει

21‘ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χουάνπι, πάνω στο τείχος η μπάλα

20‘ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό, μετά από μαρκάρισμα του Κούντε στον Χουάνπι

18‘ Στιγμή εδώ για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Βαλένσια όμως εκτός περιοχής να είναι άστοχο

11‘ Κίτρινη στον Κούεν για διαμαρτυρία

10‘ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, ωστόσο δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Χουάνπι εντός περιοχής

6‘ Νέα στιγμή με Λομόνακο για τον Παναιτωλικό.

3′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο