SL1: Η «τέλεια απόδραση» του Παναιτωλικού από το Περιστέρι!

Τελευταίο σφύριγμα στο Περιστέρι! Ο Παναιτωλικός παίρνει σπουδαίο τρίποντο με ανατροπή (1-2) στην έδρα του Ατρομήτου.

Δε μετράει το γκολ του Ατρομήτου!! Υπάρχει οφσάιντ!!

90′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-2! Σκόρερ ο Ζέστεντ! Γυρνάει το ματς με τις αλλαγές της η ομάδα του Αγρινίου! Ο φορ του Παναιτωλικού σκοράρει με κοντινή προβολή, ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ του Ατρομήτου.

83′ Κόκκινη κάρτα για τον Ατρόμητο! Ο Μπεντινέλι θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα (για μαρκάρισμα στον Ντίας) εντός τεσσάρων λεπτών! Υπενθυμίζεται είχε μπει αλλαγή στο 60′.

82′ Καθυστέρησε να πασάρει ο Βέργος, χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.

81′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Σπιριντόνοβιτς στη θέση του σκόρερ Μουνίθ.

79′ Κίτρινη κάρτα και στον Μεντινέλι. Δεύτερη για παίκτη του Ατρομήτου μετά τον Μουνίθ.

78′ Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Τσιγγάρας και Ντουάρτε στις θέσεις των Μόρσεϊ και Βαρόνε, αντίστοιχα.

74′ Τεράστια ευκαιρία με τον Κουλούρη για τον Ατρόμητο! Ο Έλληνας επιθετικός δεν μπορεί να πλασάρει εύστοχα από πλεονεκτική θέση.

72′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-1! Σκόρερ ο Βέργος! Ο Έλληνας επιθετικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή γυριστή κεφαλιά. Ήταν από οριακή θέση ωστόσο και υπάρχει έλεγχος από το VAR.

70′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Μετά από προσποιήσεις, ο Βέργος πιάνει το σουτ εκτός περιοχής, το οποίο ωστόσο ήταν χλιαρό και πέρασε αρκετά έξω.

60′ Βέργος και Ζέστεντ αντί των Μεντόσα και Καρέλη για τον Παναιτωλικό, οι Μπεντινέλι και Πισάνο αντί των Κλωναρίδη και Καρτάλη για τον Ατρόμητο.

58′ Έφυγε στην αντεπίθεση ο Κλωναρίδης, προσπάθησε να περάσει απέναντι στον ελεύθερο Κουλούρη που ανέβαινε, ωστόσο η μεταβίβασή του δεν ήταν αρκετά δυνατή.

54′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Απείλησε με κεφαλιά ο Κορνέλιους, μετά την εκτέλεση κόρνερ, με τον Πίριτς να μπλοκάρει.

46′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό με τον Μαλή, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, αφού ο στόπερ της ομάδας του Αγρινίου ήταν σε θέση οφσάιντ.

Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στο τέρμα του Στρούγγη.

• Υπενθυμίζεται ότι ο Έλληνας στόπερ αντικατέστησε τον Χατζηισαΐα, ο οποίος τραυματίστηκε. Ό, τι καλό έχουν δημιουργήσει οι γηπεδούχοι προέρχεται από τα πόδια του Μουνίθ.

44′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! 1-0! Σκόρερ ο Στρούγγης! Υπέροχη φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ, βρήκε στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής ο Στρούγγης, ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα με κεφαλιά.

37′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μουνίθ (κοντά στο σημείο του κόρνερ), διώχνει με υπερένταση ο Ροντρίγκεζ.

34′ Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη.

33′ Ακόμα ένα δυναμικό διώξιμο από τον Παπαδόπουλο. Καλή εμφάνιση μέχρι στιγμής από τον Έλληνα στόπερ.

30′ Παράλληλο γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, καίρια παρέμβαση από τον Λούι.

28′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής από τον Λούι (με αρκετά σώματα μπροστά του), στην αγκαλιά του Πίριτς η μπάλα.

25′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο. Στο ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού.

18′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ωραία ανάπτυξη, ο Καρέλης εκτέλεσε από διαγώνια θέση εντός περιοχής, με το σουτ του να καταλήγει ελάχιστα έξω.

16′ Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Στη θέση του ο Στρούγγης. Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Χατζηισαΐας, ο οποίος δεν θα μπορέσει να συνεχίσει στο ματς.

12′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπιασε το φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής ο Μουνίθ, με την μπάλα να φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

8′ Φάση για τον Παναιτωλικό. Λάθος γύρισμα του Σάλομον προς τα πίσω, έφυγε στην αντεπίθεση ο Καρέλης, με τον Χατζηισαΐα να τρέχει και να κόβει καίρια.

5′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, ο Παπαδόπουλος πιάνει την κεφαλιά, με την πορεία της μπάλας να σταματά στην πλάτη του Μόρσεϊ.

2′ Πρώτη επίθεση για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, κέρδος το κόρνερ.